Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ipn
28.06.2011 13:13

Kamiński zaprzysiężony na szefa IPN

Stanowisko to nie było obsadzone od ponad roku, gdy w katastrofie smoleńskiej zginął prezes Instytutu Janusz Kurtyka.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Grzegorz Jakubowski)

Łukasz Kamiński złożył dzisiaj uroczyste ślubowanie w Sejmie. Oznacza to, że jest już formalnie nowym szefem Instytutu Pamięci Narodowej.

POSŁUCHAJ ŚLUBOWANIA ŁUKASZA KAMIŃSKIEGO:

Łukasz Kamiński został wybrany według zmienionej ustawy o IPN. Jego kandydaturę wspierały wszystkie ugrupowania poza Sojuszem Lewicy Demokratycznej.

Łukasz Kamiński został wybrany według zmienionej ustawy o IPN. Jego kandydaturę wspierały wszystkie ugrupowania poza Sojuszem Lewicy Demokratycznej. Jest doktorem, specjalizuje się w najnowszej historii Polski. Od 2009 roku kierował Biurem Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej, wcześniej był jego wicedyrektorem. W dorobku ma ponad 300 publikacji naukowych i popularnonaukowych, których jest autorem lub współautorem.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/105/t86121.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/szukaja;prezesa;ipn;wygrala;mlodosc,6,0,842246.html) Szukają prezesa IPN. "Wygrała młodość" Rada IPN przedstawiła swojego kandydata. Ostateczną decyzję podejmie w czerwcu parlament.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/8/t136968.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/nowy;szef;ipn;traktuje;teczki;jak;wyrocznie,24,0,848920.html) "Nowy szef IPN traktuje teczki jak wyrocznię" Kalisz: Ocenia historię jako _ historię akt SB-ckich _. SLD domaga się likwidacji Instytutu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/119/t141687.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pis;o;kaminskim;po;owocach;ich;poznacie,154,0,848794.html) PiS o Kamińskim: po owocach ich poznacie Prezes PiS Jarosław Kaczyński wyjaśnił, że jego partia poparła Łukasza Kamińskiego na szefa IPN, bo ma on "dobrą opinię".
Tagi: ipn, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz