Notowania

ryszard kalisz
30.08.2011 12:45

Kalisz przedstawia w Sejmie raport w sprawie Blidy

Poseł SLD przedstawia właśnie w Sejmie raport komisji w sprawie śmierci Barbary Blidy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

aktualizacja: 12:53

Sejm zajął się sprawozdaniem komisji śledczej badającej okoliczności śmierci Barbary Blidy. Raport przedstawia posłom szef komisji Ryszard Kalisz z Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

W głosowaniu podczas posiedzenia komisji śledczej pod koniec lipca raport przygotowany przez Kalisza poparli posłowie PO, PSL i SLD, przeciwko było dwoje posłów PiS. Do tekstu zaproponowanego przez szefa komisji nie wprowadzono poważniejszych poprawek, choć posłowie zgłosili ich aż 157. Na początku sierpnia posłowie PiS z komisji śledczej złożyli zdanie odrębne do raportu końcowego.

Według głównych wniosków i rekomendacji zawartych w przyjętym raporcie były premier Jarosław Kaczyński i były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro powinni stanąć przed Trybunałem Stanu, a były szef ABW Bogdan Święczkowski i były wiceszef tej Agencji Grzegorz Ocieczek - usłyszeć zarzuty karne. - _ Program polityczny PiS tworzył warunki do nieposzanowania godności wielu ludzi przez przyjmowanie dogmatu ich winy _ - głosi raport.

Raport formułuje m.in. hipotezę, że Blida po wkroczeniu ABW do jej domu prawdopodobnie nie chciała popełnić samobójstwa, lecz jedynie zakładała możliwość okaleczenia. Niewykluczona jest także - jak zaznaczono - szamotanina między Blidą a agentką ABW odprowadzającą ją do łazienki, gdy ta ostatnia zobaczyła broń w rękach Blidy i _ próbowała ją powstrzymać. _

Marszałek Sejmu nie jest pewny, czy uda się postawić przed Trybunał Stanu lidera PiS Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobrę. Przypominał, że nad takim wnioskiem mogą pracować politycy w nowym parlamencie, ponieważ nie podlega on dyskontynuacji, tak jak ustawy.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI GRZEGORZA SCHETYNY:

źródło: IAR

Pod wnioskiem o postawienie polityka przed Trybunał Stanu musi się podpisać 115 posłów. Następnie musi on trafić do sejmowej komisji odpowiedzialności konstytucyjnej, która po wstępnym ich zbadaniu decyduje, czy przedstawić taki wniosek Sejmowi i Senatowi.

Czytaj więcej na temat sprawy Barbary Blidy
[ ( http://static1.money.pl/i/h/153/t141977.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/ziobro;kalisz;zbija;kapital;na;blidzie,43,0,850731.html) Ziobro: Kalisz zbija kapitał na Blidzie Były minister finansów złożył symboliczny wniosek przeciwko - jak to określił - _ tęczowemu Ryśkowi _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/211/t139987.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/tomczykiewicz;trybunal;stanu;byc;moze;dopiero;po;wyborach,65,0,880705.html) PO nie chce tym grać w kampanii wyborczej Posłowie PO z komisji badającej okoliczności śmierci Barbary Blidy zagłosują dziś przeciw wykreśleniu wniosków z jej raportu końcowego, o postawienie Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobry przed Trybunałem Stanu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/199/t131271.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/miller;w;rzadzie;kaczynskiego;funkcjonowal;aparat;przymusu,195,0,851907.html) "Za PiS-u funkcjonował aparat przymusu" Według byłego premiera, żarty polityków PiS-u na temat raportu komisji w sprawie śmierci Barbary Blidy, są niedopuszczalne.
Tagi: ryszard kalisz, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz