Notowania

Przejdź na
ryszard kalisz
15.06.2011 09:00

"Kalisz interpretuje prawo na swój użytek"

Beata Kempa uważa, że rząd Jarosława Kaczyńskiego nie łamał prawa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Beata Kempa powiedziała, że projekt raportu sejmowej komisji śledczej badającej przyczyny śmierci Barbary Blidy ma charakter polityczny. Jej zdaniem zarzuty tam sformułowane są elementem walki politycznej, a samo SLD wykorzystuje śmierć swojej byłej posłanki.

Posłanka PiS uważa, że Ryszard Kalisz interpretuje prawo na swój użytek i jego partii. - _ Pan Ryszard Kalisz próbuje na siłę w tej chwili forsować swoja teorię, którą postawił niemal 4 lata temu. Jeżeli posłowie zapoznają się z materiałem dowodowym, gdzie wyraźnie 4 prokuratorów, którzy bezpośrednio pracowali przy tej sprawie, w sposób spójny zeznaje, że nie znali ministra Ziobry, nie znali pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego i nikt nie wpływał na ich decyzje, to ja się pytam, gdzie jeszcze tutaj były naciski _ - powiedziała w radiowej Trójce Kempa.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI BEATY KEMPY:

Posłanka przypomniała, że samą sprawę śmierci byłej minister w rządzie SLD wyjaśniała już prokuratura. Beata Kempa uważa, że rząd Jarosława Kaczyńskiego nie łamał prawa. Powiedziała ona, że zarzuty postawione przewodniczącemu PiS są nielogiczne, a Ryszard Kalisz wprowadza społeczeństwo w błąd. Przypomniała także, że w świetle zapisów konstytucji rząd PiS działał zgodnie z prawem.

Posłanka PiS zarzuciła jednocześnie premierowi Donaldowi Tuskowi wykorzystywanie wniosków Ryszarda Kalisza do swych celów. W jej ocenie szef rządu korzysta z każdej okazji, aby uderzyć w swoich politycznych konkurentów.

Sejmowa komisja śledcza badająca okoliczności śmierci Barbary Blidy przygotowała projekt raportu końcowego, w którym stwierdza, że Barbara Blida nie planowała popełnienia samobójstwa. Zawarła także stwierdzenie, że Jarosław Kaczyński i Zbigniew Ziobro powinni stanąć przed Trybunałem Stanu.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/144/t141968.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/kaczynski;i;ziobro;przed;trybunal;stanu;za;smierc;blidy,36,0,850468.html) Kaczyński i Ziobro przed Trybunał Stanu. Za śmierć Blidy Zdaniem Ryszarda Kalisza to oni ponoszą polityczną winę za śmierć posłanki SLD. Kaczyński: _ Już się pakuję, wybieram na Sybir, bo sądzę, że Tusk z Putinem już ustalili jakieś miejsce _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/249/t127225.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/ziobro;za;smierc;blidy;odpowiedzialne;jest;sld,71,0,851015.html) Ziobro: Za śmierć Blidy odpowiedzialne jest SLD Gdybym został prokuratorem generalnym, Rychu i Zbychu mieliby się czego obawiać.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/153/t141977.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/ziobro;kalisz;zbija;kapital;na;blidzie,43,0,850731.html) Ziobro: Kalisz zbija kapitał na Blidzie Były minister finansów złożył symboliczny wniosek przeciwko - jak to określił - _ tęczowemu Ryśkowi _.
Tagi: ryszard kalisz, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz