Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory 2011
11.10.2011 09:17

Kalisz gratuluje Palikotowi. I krytykuje

Polityk SLD przyznał też, że nie wyklucza ubiegania się o szefostwo w Sojuszu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Współpraca SLD i Ruchu Palikota jest niewykluczona, a wręcz potrzebna - powiedział Ryszard Kalisz (SLD), który nie wyklucza też ubiegania się o szefostwo w Sojuszu, a do ugrupowania Palikota się nie wybiera, bo _ nie lubi wodzostwa _.

_ - Współpracy między SLD a partią Janusza Palikota nie można wykluczyć, a wręcz trzeba ją założyć _ - powiedział Kalisz w Radiu ZET, podkreślając, że jest to potrzebne.

Jego zdaniem, między tymi ugrupowaniami są wspólne punkty na płaszczyźnie światopoglądowej, choć przyznał, że jedynie w tej części, bo raczej nie ma ich na płaszczyźnie gospodarczej. Jednocześnie ocenił, że _ nie wchodzi w grę _ połączenie SLD z Ruchem Palikota.

Pytany, czy możliwe jest jego przejście do sejmowego klubu partii Palikota, Kalisz odparł, że _ nie lubi wodzów i tendencji do wodzostwa _, a tak - według niego - obecnie prezentuje się to ugrupowanie. _ - Obecnie partia jest Palikotem _ - dodał Kalisz.

Zarazem Kalisz pogratulował Palikotowi bardzo dobrego wyniku w Warszawie (Palikot wygrał z Kaliszem) i w skali ogólnopolskiej oraz ocenił, że _ bardzo umiejętnie wstrzelił się on w zapotrzebowanie społeczne _. Przyznał, że spotkał się z Palikotem, ale nie ujawnił o czym rozmawiano.

_ - Powiedziałem Palikotowi, że nie będę uczestniczył w żadnej z nim debacie za to co napisał w swojej książce o osobach trzecich - nie o mnie, bo o mnie mógł napisać co tylko chciał, ale o innych _ - podkreślił Kalisz.

Polityk SLD przyznał też, że _ prowadzi rozmowy _ i nie wyklucza ubiegania się o szefostwo w Sojuszu. Rozmowy te toczą się z _ tymi, którzy mają decydujący wpływ w sensie mocy sprawczej i popularności _, bo _ jest w SLD całe grono liderskie, są też osoby poza SLD _. Pytany, czy rozmawia też z byłym prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim i czy namawia on Kalisza do kandydowania - polityk odparł: _ mam zasadę nieujawniania rozmów przyjacielskich _.

Więcej na temat wyników wyborów w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/54/t95798.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kwasniewski;wspolpraca;palikota;z;sld;potrzebna,171,0,933547.html) Porozmawia z Palikotem o przyszłości lewicy Były prezydent potwierdził dzisiaj, że spotka się z Palikotem. Palikot: _ Umówiłem się z Ryszardem Kaliszem _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/29/t160797.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/palikot;powinien;zostac;wicepremierem,83,0,932691.html) Palikot powinien zostać wicepremierem Dr Bartłomiej Biskup tłumaczy jaką rolę na lewej stronie sceny politycznej może odegrać Ruch Palikota.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/130/t160642.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/tusk;wyklucza;wspolprace;z;palikotem,177,0,931249.html) "Polska najinteligentniejszym państwem" Premier wyraził nadzieję, że wynik Platformy w wyborach będzie na tyle dobry, że jego partii uda się samodzielnie utworzyć rząd.
Tagi: wybory 2011, ryszard kalisz, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz