Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kaddafi trafi przed trybunał w Hadze?

0
Podziel się

Jutro ma pojawić się w niosek o wydanie trzech nakazów aresztowania osób najbardziej odpowiedzialnych za zbrodnie przeciwko ludzkości, do których doszło podczas wojny w Libii.

Kaddafi trafi przed trybunał w Hadze?
(ec.europa.eu)
bEhIoPIR

Prokurator Międzynarodowegoy Trybunału Karnego w Hadze Luis Moreno Ocampo przedstawi jutro sędziom wniosek o wydanie trzech nakazów aresztowania osób najbardziej odpowiedzialnych za zbrodnie przeciwko ludzkości, do których doszło podczas wojny w Libii.

Rzeczniczka Trybunału, która o tym poinformowała, nie chciała jednak zdradzić, kogo nakazy będą dotyczyć. Z nieoficjalnych źródeł, zbliżonych do Trybunału wynika, że jeden na pewno dotyczy przywódcy Libii Muammara Kaddafiego. Pozostałe obejmują prawdopodobnie syna dyktatora Saifa Al-Islama i szefa libijskiego wywiadu Abdullaha Al-Senussiego.

Obciążający ich akt oskarżenia liczy sto stron i zawiera zeznania świadków represji, do których doszło w ostatnich miesiącach w Libii oraz zdjęcia i materiały filmowe. - _ Dokument musi zostać jeszcze zatwierdzony przez sędziów Trybunału _ - wyjaśnia holenderski publicysta Kees Elenbaas. Dodaje, że sędziowie mają na to 10 dni od daty złożenia wniosku.

bEhIoPIT

Publicysta podkreśla, że jest mało prawdopodobne, by dyktator został wkrótce aresztowany, bo ukrył się i nie jest jasne, gdzie obecnie przebywa. W ostatnim krótkim nagraniu audio, które nadała libijska telewizja państwowa, Kaddafi powiedział, że znajduje się w miejscu, gdzie siły NATO nie mogą go dosięgnąć, ani zabić.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/133/t135301.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kaddafi;upadnie;najpozniej;za;3;miesiace,23,0,829463.html) "Kaddafi upadnie najpóźniej za 3 miesiące" Były prezes libijskiego banku centralnego Farhat Omar Bengdara, który przebywa na emigracji, ujawnił, że ludzie Kadafiego są coraz mniej wobec niego lojalni.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/75/t135243.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaddafi;jestem;tam;gdzie;sily;nato;nie;moga;mnie;zabic,93,0,829277.html) Kaddafi: Jestem tam, gdzie siły NATO nie mogą mnie zabić Przywódca Libii zapewnił w krótkim nagraniu, że jest bezpieczny.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/133/t135301.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/mozliwe;odmrozenie;aktywow;kaddafiego,245,0,828917.html) "Możliwe odmrożenie aktywów Kaddafiego" Według Rosji musi je kontrolować jednak Rada Bezpieczeństwa ONZ i nie mogą zostać użyte do zbrojenia żadnej ze stron konfliktu.
bEhIoPJu
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)