Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kaczyński
28.03.2011 13:22

Kaczyński zrzekł się immunitetu. Chodzi o "haki"

Roman Giertych oskarżył prezesa PiS o to, że chciał zdyskredytować politycznych rywali.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

*O uchylenie immunitetu prezesa PiS wnioskował były wicepremier i lider LPR Roman Giertych. Jego zdaniem to porażka Jarosława Kaczyńskiego. Giertych zapowiada, że spotka się z nim w sądzie. *

Aktualizacja: 14:15

Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna powiedział w TVN 24, że wpłynął już do niego wniosek w tej sprawie. W takiej sytuacji odebranie immunitetu jest tylko formalnością i prawdopodobnie nie będzie potrzebne głosowanie.

W marcu Komisja Regulaminowa i Spraw Poselskich zarekomendowała uchylenie
immunitetu szefowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu. On sam zapowiadał, że się go nie zrzeknie. Ostatecznie zmienił zdanie.

Roman Giertych uważa, że zrzeczenie się immunitetu przez Jarosława Kaczyńskiego to jego porażka. Były wicepremier w rządzie Jarosława Kaczyńskiego powiedział, że szef PiS-u nie mógł już dłużej chować się za immunitetem.

POSŁUCHAJ ROMANA GIERTYCHA:

Roman Giertych zaznaczył, że teraz sprawa przeniesie się przed sąd. Były lider LPR liczy na to, że będzie mógł udowodnić tam Kaczyńskiemu nieetyczne postepowanie.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI GIERTYCHA:

Sprawa dotyczy wywiadu Giertycha dla _ Rzeczpospolitej _ z 2010 roku, w którym powiedział, że za rządów PiS Kaczyński zbierał _ haki _ na politycznych rywali. Prezes PiS złożył wtedy pozew, zarzucając Giertychowi kłamstwo. Ten z kolei oskarżył Kaczyńskiego o zniesławienie. Założył sprawę cywilną i wniósł również o sprawę karną. Ta jednak jest zawieszona ze względu na immunitet Kaczyńskiego.

Uzasadniając swój wniosek Giertych podkreślał, że _ nie jest jego intencją ściganie kogokolwiek z byłych koalicjantów czy przeciwników politycznych _. Jak zaznaczył, mówiąc o przyczynach rozpadu koalicji rządowej PiS-Samoobrona-LPR w 2007 roku _ powtarzał informacje, które były przekazywane jemu i innym osobom w ramach współpracy z PiS _. _ _

_ - Jarosław Kaczyński w wywiadzie zasugerował, że istnieją informacje poufne, które dyskredytują Radosława Sikorskiego z pretendowania na urząd prezydenta. Pytany przez dziennikarzy powtórzyłem te rzeczy, które mówiłem od 2007 roku _ - dodał.

Giertych powiedział, że wówczas na jego wypowiedzi Kaczyński po raz pierwszy zareagował _ zarzucając mu publicznie kłamstwo _ i zapowiedział skierowanie przeciwko niemu sprawy sądowej.

Giertych tłumaczył, że był zmuszony skierować przeciwko Kaczyńskiemu sprawę karną dlatego, że _ sprawy, o których mowa i których prawdziwość został zmuszony udowadniać, mają charakter związany z prawem karnym _.

_ - Uzyskanie dokumentów do procesu cywilnego jest niemożliwe ze względu na zapisy prawa, które uniemożliwiają w procesach cywilnych uzyskanie dokumentów z prokuratury _ - zaznaczył. Jak dodał, dokumentów, które były zbierane przez różne prokuratury _ do żadnego procesu cywilnego nikt nie wyda _.

Giertych powiedział, że Kaczyński _ zaprzeczając zbieraniu haków mijał się głęboko z prawdą _. _ Moja wiedza pochodzi wyłącznie od pana premiera. Nie miałem innego źródła informacji na ten temat _ - zapewnił.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/49/t95537.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/immunitet;kaczynskiego;-;uchylic;mowi;komisja,235,0,795883.html) Immunitet Kaczyńskiego - uchylić mówi komisja O uchylenie wnioskował były koalicjant prezesa PiS - Roman Giertych, lider LPR.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/120/t20344.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/dorn;premier;kaczynski;nie;zbieral;hakow,69,0,750917.html) Dorn: Premier Kaczyński nie zbierał haków _ Nigdy nie spotkałem się z taką sytuacją _ - zapewnia były wicepremier i szef MSWiA.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/42/t95530.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/byli;szefowie;sluzb;bronia;kaczynskiego,183,0,747191.html) Byli szefowie służb bronią Kaczyńskiego Premier nie zbierał _ haków _ na polityków - zeznali były szef CBA i były szef ABW.
Tagi: kaczyński, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz