Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kaczyński
28.08.2014 06:10

Kaczyński wylicza, ile realnie zyskają rodziny

Prezes PiS przewiduje wsparcie w wysokości tysiąca złotych miesięcznie na każde dziecko w rodzinach biedniejszych i na drugie i kolejne dziecko w rodzinach zamożniejszych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EAST NEWS)

Jarosław Kaczyński wylicza, ile realnie zyskają rodziny na zmianach w rozliczaniu ulg na dzieci, które zapowiadał w Sejmie premier Donald Tusk.

Jak mówił podczas spotkania z wyborcami w Garwolinie prezes PiS, będzie to nie więcej niż kilkadziesiąt złotych na osobę. To oznacza, że pięcioosobowa rodzina w którejpracuje tylko ojciec zarabiający 1700 złotych miesięcznie, o jakiej mówił DonaldTusk, nie przekroczy nawet minimum egzystencjalnego. Dlatego - zdaniem Jarosława Kaczyńskiego - propozycje rządu nie rozwiążą problemów finansowych polskich rodzin.

- _ Ja nie twierdzę, że to źle, że ktoś bardzo biedny ma dostać jakieś pieniądze, tylko to nie jest żadne rozwiązanie _ - stwierdził prezes PiS. Przypomniał, że program jego partii przewiduje wsparcie w wysokości tysiąca złotych miesięcznie na każde dziecko w rodzinach biedniejszych i na drugie i kolejne dziecko w rodzinach zamożniejszych.

Jarosław Kaczyński powiedział, że jest to postulat do zrealizowania, ale nie przy obecnej polityce podatkowej, w której - zdaniem szefa PiS - są ogromne sfery nieopodatkowane a wielkie sieci handlowe praktycznie w ogóle nie płacą podatków.

_ - Ale przy uczciwej polityce podatkowej, bez podwyższania podatków już tak _ -stwierdził Jarosław Kaczyński.

Czytaj więcej w Money.pl
Tak Kaczyński rozpoczął sezon polityczny Prezes PiS odniósł się także do dzisiejszego wystąpienia sejmowego premiera Donalda Tuska
Kaczyński: PiS nie pobiera haraczy od posad - Są ludzie którzy płacą na partię, jest składka, ale ona jest bardzo niska - dodał prezes PiS.
PiS jednoczy prawicę. Ziobro i Gowin razem? _ Czas nagli _. Prezes PiS Jarosław Kaczyński kolejny raz powiedział, że prawica w Polsce powinna być zjednoczona.
Tagi: kaczyński, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz