Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kaczyński wspiera mieszkańców Ukrainy

0
Podziel się:

Idźcie tą drogą, a z całą pewnością zwyciężycie - tak mówił dziś szer Prawa i Sprawiedliwości

Kaczyński wspiera mieszkańców Ukrainy
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Szef Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński zapewnił dziś na demonstracji w Kijowie, że Polska zawsze będzie wspierać sprawę integracji europejskiej Ukrainy. Jesteście potrzebni Unii Europejskiej - podkreślił zwracając się do uczestników wielotysięcznej manifestacji.

Kaczyński przemawiając na demonstracji poparcia dla integracji Ukrainy z UE, która odbywa się na głównym placu ukraińskiej stolicy, Majdanie Niepodległości, wyraził nadzieję, że Ukraina będzie w przyszłości członkinią UE.

_ - Drodzy bracia Ukraińcy, przyjechałem tutaj żeby poprzeć to, co jest waszym dążeniem, waszym marzeniem, żeby poprzeć tworzenie waszego związku z Unią Europejską, z Europą, wasz marsz na Zachód _ - powiedział Kaczyński.

Mówił, że kiedy patrzy na wielkie tłumy, na tę ogromną demonstrację, to jest pewien, że zgormadzeni na niej zwyciężą. _ (Jestem pewien), że Ukraina będzie w Unii Europejskiej, że weszliście już na tę drogę, weszliście, bo jesteście zjednoczeni, bo jesteście silni _ - mówił Kaczyński

Nawoływał, by Ukraińcy pamiętali, że są potrzebni Europie. _ To nie jest tylko tak, że wy potrzebujecie Europy, że wy potrzebujecie Unii, Europa potrzebuje Ukrainy, potrzebuje Ukrainy, pamiętajcie o tym, miejcie tę pewność _ - mówił Kaczyński.

Podkreślił, że _ Europa będzie silniejsza, będzie więcej znaczyć, jeżeli Ukraina będzie członkiem Unii _. _ Ale to, by być razem, a dziś razem, to znaczy być w Unii, oznacza także, że razem będą także nasze dwa wielkie narody: polski i ukraiński. To jest bardzo, bardzo ważne dla naszej przyszłości, dla przyszłości Polski, dla przyszłości Ukrainy _ - mówił szef PiS.

Dodał, że właśnie w tym kierunku w swej polityce szedł jego brat prezydent Lech Kaczyński, który zginął w Smoleńsku. _ Idziemy tą samą drogą i tą samą drogą będziemy iść dalej _ - oświadczył Kaczyński.

Podkreślił, że wie, iż są _ na Ukrainie siły, które mają inne poglądy _ i - jak mówił - warto im przypomnieć wiersz wielkiego ukraińskiego poety Tarasa Szewczenki.

_ - On pisał w jednym ze swoich utworów, że ci, którzy szkodzą Ukrainie, którzy nie chcą wolnej Ukrainy, nigdy nie zostaną zbawieni. Niech ci, którzy dzisiaj chcą ciągnąć Ukrainę w tę drugą stroną pamiętają o tym wielkim przesłaniu wielkiego Ukraińca _ - powiedział Kaczyński.

Przywołując słowa wypowiedziane wcześniej na demonstracji przez duchownego, o potrzebie budowy moralnych podstaw polityki, moralnych podstaw życia publicznego, podkreślił, że to bardzo ważne dla tej drogi, na którą weszli Ukraińcy.

_ - Idźcie tą drogą, a z całą pewnością zwyciężycie. Przed chwilą słyszeliście słowa o tym, by się nie bać. Otóż zacytuję wielkiego Polaka, papieża Jana Pawła II: nie lękajcie się. Nie lękajcie, niech żyje wolna Ukraina, niech żyje wolna Polska _ - mówił.

_ Sława Ukrainie _ - zakończył swe przemówienie Kaczyński. _ Dziękujemy _ - skandował tłum zebranych na Majdanie, którzy też kilkakrotnie przerywali oklaskami wystąpienie prezesa PiS.

Czytaj więcej w Money.pl
Donald Tusk reaguje na wydarzenia na Ukrainie Janusz Palikot proponuje natomiast spotkanie przewodniczących głównych sił politycznych.
Kaczyński w Kijowie odpowiada Sikorskiemu Nie tylko Ukraina potrzebuje Unii Europejskiej, ale też Bruksela - Ukrainy - podkreślił prezes PiS.
Katastrofa w Nowym Jorku. Cztery osoby zginęły Do wypadku doszło około 13:20 czasu polskiego. Jeden z pasażerów powiedział, że odniósł wrażenie, że pociąg jechał znacznie szybciej niż zwykle.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)