Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kaczyński wierzy w zwycięstwo. "Będziemy walczyć o prawdę"

0
Podziel się

- Dożyjemy Polski, w której będą stawały pomniki Lecha Kaczyńskiego - mówił prezes PiS.

Kaczyński wierzy w zwycięstwo. "Będziemy walczyć o prawdę"
(Witold Rozbicki/Reporter)
bEhyfMwl

_ - Mamy prawo do prawdy, mamy obowiązek o tę prawdę walczyć i będziemy walczyć _ - powiedział Jarosław Kaczyński w trzecią rocznicę katastrofy smoleńskiej. Prezes Prawa i Sprawiedliwości przemawiał do tysięcy ludzi zgromadzonych przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie.

Prezes PiS mówił, że Lech Kaczyński, jego przyjaciele, współpracownicy pozostawili dziedzictwo. - _ Najważniejszym jego aspektem - mówił - jest patriotyzm, miłość ojczyzny _. Najkrócej można scharakteryzować Lecha Kaczyńskiego tak: był polskim patriotą - dodał Jarosław Kaczyński.

- _ Rechot przemysłu pogardy towarzyszył niejednemu polskiemu patriocie, niejednemu polskiemu mężowi stanu, który chciał budować mocną Polskę. Towarzyszył i w tym wypadku, ale ci, którzy byli w ten sposób atakowani nie załamali się i my się tez nie załamiemy _- mówił Jarosław Kaczyński.

bEhyfMwn

Kaczyński mówił, że obowiązkiem kontynuatorów dziedzictwa Lecha Kaczyńskiego jest zabieganie o to, by Polska trwała. Prezes PiS mówił, że w Polsce są miliony patriotów, miliony mądrych ludzi, którzy nie dadzą się zmanipulować.

Zdaniem Kaczyńskiego zadaniem Polaków jest dążenie do sprawiedliwości. _ - Polska powinna być krajem dla wszystkich Polaków, nie może być gorszych i lepszych, trzeba pamiętać o sprawiedliwości społecznej _ - mówił. Zapowiedział też rychłe zwycięstwo.

- _ Z całą pewnością zwyciężymy. Jeżeli potrafiliśmy przez trzy lata pod takim naciskiem wytrzymać i jesteśmy tutaj, to zwyciężymy. Bo tam, gdzie jest wola, gdzie jest dobry zamiar, tam przychodzi zwycięstwo _ - mówił prezes PiS.

Jarosław Kaczyński mówił, że Lech Kaczyński chciał, by Polska była silna, godna, poważna, sprawiedliwa - taka była Polska jego marzeń. _ - Gdy chcemy prawdy, gdy domagamy się uczczenia pamięci tych, którzy zginęli, to nie są puste żądania. To żądania związane z tym dziedzictwem, które musimy traktować jako ważne i święte _ - mówił prezes PiS.

bEhyfMwt

Brat Lecha Kaczyńskiego mówił do zgromadzonych: _ dożyjemy Polski, w której będą stawały pomniki Lecha Kaczyńskiego, ofiar katastrofy smoleńskiej i w której będzie realizowany ten program _.

Czytaj więcej w Money.pl
"To pewne, że w Smoleńsku były dwa wybuchy" Służby rosyjskie zamieszane w katastrofę? Zespół Antoniego Macierewicza ujawnia szczegóły.
Zobacz, co zarzuca zespołowi Macierewicza Eksperci związani z parlamentarnym zespołem ds. zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej przekonywali w czasie dzisiejszej debaty, że przyczyną katastrofy Tu-154M były dwa wybuchy w powietrzu.
Zwrot w śledztwie w sprawie Smoleńska Sąd uchylił decyzję prokuratury o umorzeniu śledztwa w sprawie nadzoru nad BOR. Nakazał jego wznowienie.
bEhyfMwO
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)