Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
andrzej halicki
28.03.2011 16:41

"Kaczyński udowodnił swoją dwulicowowść"

Grzegorz Napieralski cieszy się, że sprawa Kaczyński-Giertych trafi do sądu. Z kolei Andrzej Halicki zarzuca prezesowi PiS niekonsekwencję.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Politycy chwalą Jarosława Kaczyńskiego za zrzeczenie się immunitetu. Andrzej Halicki wypomina mu jednak również niekonsekwencję. Z kolei Ryszard Czarnecki twierdzi, że PO i Roman Giertych liczyli na sejmową _ egzekucję szefa _ PiS.

To dobra decyzja, choć postawa dwulicowa - tak komentuje decyzję szefa PiS polityk Platformy. Przypomina jednocześnie, że w piątek Sejm głosował nad uchyleniem immunitetu dla posła Tomasza Górskiego podejrzanego o oszustwo. Jak zaznacza Halicki, że PiS był wówczas przeciwny uchyleniu immunitetu dla swojego polityka.

POSŁUCHAJ ANDRZEJA HALICKIEGO:

Takich zastrzeżeń nie podnosi Grzegorz Napieralski. Jego zdaniem, dobrze dzieje się, że spór między Kaczyńskim i Giertychem trafi tam, gdzie jest jego miejsce, czyli do sądu.

POSŁUCHAJ GRZEGORZA NAPIERALSKIEGO:

Z kolei Ryszard Czarnecki z PiS, jest zdania, że decyzja Kaczyńskiego musiała sprawić zawód koalicji PO - Roman Giertych. Jego zdaniem liczyła ona na sejmową egzekucję lidera PiS, podczas debaty nad uchyleniem jego immunitetu.

POSŁUCHAJ RYSZARDA CZARNECKIEGO:

Jarosław Kaczyński złożył do Marszałka Sejmu pismo, w którym zrzeka się immunitetu. Dwa tygodnie temu Komisja regulaminowa zarekomendowała Sejmowi uchylenie immunitetu prezesowi PiS. Wnioskował o to były wicepremier i lider LPR, mecenas Roman Giertych.
W ubiegłym roku w wywiadzie dla _ Rzeczypospolitej _ Giertych zarzucił Jarosławowi Kaczyńskiemu _ zbieranie haków _ na przeciwników politycznych. Prezes PiS zarzucił Giertychowi kłamstwo, a Giertych Kaczyńskiemu - zniesławienie. Obaj wytoczyli sobie procesy cywilne i karne.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/89/t129369.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/kaczynski;zrzekl;sie;immunitetu;chodzi;o;haki,153,0,801945.html) Kaczyński zrzekł się immunitetu. Chodzi o "haki" Roman Giertych oskarżył prezesa PiS o to, że chciał zdyskredytować politycznych rywali. Teraz liczy, że "nieetyczne postępowanie" udowodni mu przed sądem.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/49/t95537.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/immunitet;kaczynskiego;-;uchylic;mowi;komisja,235,0,795883.html) Immunitet Kaczyńskiego - uchylić mówi komisja O uchylenie wnioskował były koalicjant prezesa PiS - Roman Giertych, lider LPR.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/120/t20344.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/dorn;premier;kaczynski;nie;zbieral;hakow,69,0,750917.html) Dorn: Premier Kaczyński nie zbierał haków _ Nigdy nie spotkałem się z taką sytuacją _ - zapewnia były wicepremier i szef MSWiA.
Tagi: andrzej halicki, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz