Notowania

Przejdź na
wywiad
17.06.2011 06:35

Kaczyński: To my wyprzedzamy Platformę

Szef PiS w wywiadzie dla Reutera, zarzucił Tuskowi zaniedbywanie polskich interesów w Unii. Sikorski: Prezesowi przydałby się urlop.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

PiS ma własne sondaże, w których wygrywa z PO - *oświadczył w wywiadzie dla Reutera prezes PiS Jarosław Kaczyński.* *Jego zdaniem premier Donald Tusk zdecydował się na październikowy termin wyborów, by sprawowanie przez Polskę prezydencji Unii Europejskiej zwiększyło poparcie dla Platformy Obywatelskiej. *

_ - My jako partia przeżyjemy kolejne cztery lata rządów PO, ale nie jestem pewien, czy Polska przeżyje - _ zażartował, zaznaczając jednocześnie, że według własnych sondaży jego partii przewaga PO nad PiS wynosi tylko kilka punktów procentowych, a w dwóch przypadkach PiS wyszedł na prowadzenie.

_ - Wszystko wskazuje na to, że pozostawienie wyborów na jesień miało na celu wykorzystanie prezydencji do zapewnienia większego poparcia dla PO. Wybory powinny się oczywiście odbyć wiosną, przed polską prezydencją. Jest to takie logistyczne obciążenie, że nie jest możliwe przeprowadzenie jednego i drugiego w tym samym czasie _ - powiedział Kaczyński.

Dodał, iż _ skuteczność operacji zależeć będzie od tego, czy Polaków da się zwieść, że prezydencja stanowi rzeczywiście coś nadzwyczajnego _.

_ _

[ ( http://static1.money.pl/i/h/57/t142137.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/chwedoruk;kaczynski;odstawil;smolensk;wie;ze;nim;nie;wygra,241,0,852209.html) Chwedoruk: Kaczyński odstawił Smoleńsk. Wie, że nim nie wygra
Kaczyński zarzucił Tuskowi zaniedbywanie polskich interesów na forum unijnym. _ Rząd mówi, że musimy być w głównym nurcie spraw (w UE). Ale faktycznie oznacza to niezdolność do walki o jakiekolwiek z żywotnych interesów Polski _ - powiedział, podając jako przykład zacieśniającą się współpracę energetyczną Niemiec i Rosji.

Prezes PiS odrzucił twierdzenia mediów o możliwości utworzenia przez jego ugrupowanie koalicji z SLD, który nazwał _ kompletnie anachroniczną partią z innej epoki _.

Jak zaznaczył, uważa również PO za partię zasadniczo skłaniającą się ku lewicy. _ Jeśli chodzi o nas, sądzimy, że istnieją pewne wartości, odnoszące się do narodu i rodziny, które trzeba chronić _ - powiedział Kaczyński.

Sikorski zasłużył na lincz?

Prawo i Sprawiedliwość skrytykowało szefa MSZ Radosława Sikorskiego, który na Twitterze zachęcał Polaków do odwiedzania Egiptu i Tunezji. W odpowiedzi Sikorski napisał, że szefowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu też przydałby się urlop.Sikorski napisał w środę na Twitterze: _ Rodacy! Popierajmy arabskie demokracje. Odwiedzajmy Egipt i Tunezję. W kurortach jest bezpiecznie. Ich gospodarki potrzebują sterydu _.

_ [ ( http://static1.money.pl/i/h/31/t128799.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/kalisz;nagle;wszyscy;zapomnieli;czym;byla;iv;rp,220,0,851420.html) Kalisz: Nagle wszyscy zapomnieli, czym była IV RP - To jest rzeczywiście oryginalna wypowiedź, bardzo oryginalna. Mamy oryginalnego ministra spraw zagranicznych _ - skomentował te słowa prezes PiS Jarosław Kaczyński na czwartkowej konferencji prasowej.

Rzecznik PiS Adam Hofman zaznaczył z kolei, że w _ demokratycznym kraju, gdzie jest silna kontrola mediów _ np. we Francji, polityk, który by powiedział, że wybiera Tunezję, a nie Lazurowe Wybrzeże, _ zostałby zlinczowany przez rodzime media _.

Wczoraj po południu pojawił się kolejny wpis Sikorskiego na Twitterze. _ W 2010 roku Egipt odwiedziło 600 000 Polaków, Tunezję 175 000. Prezesowi Kaczyńskiemu też przydałby się urlop _ - napisał szef MSZ.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/42/t137002.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pis;ma;szefa;sztabu;mlody;i;zdolny,226,0,852450.html) PiS ma szefa sztabu. "Młody" i "zdolny" Jarosław Kaczyński nie chciał zdradzić, jakie są plany PiS na kampanię wyborczą.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/136/t141704.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/stara;gwardia;na;listach;sld;nie;dementuja,165,0,852389.html) Stara gwardia na listach SLD? Nie dementują Jarosław Kaczyński krytykuje powrót starych liderów na listy wyborcze SLD.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/165/t80037.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pis;o;ministrze;zostalby;zlinczowany,38,0,852262.html) PiS o ministrze: zostałby zlinczowany Prawo i Sprawiedliwość skrytykowało Radosława Sikorskiego, który na Twitterze zachęcał Polaków do odwiedzania Egiptu i Tunezji.
Tagi: wywiad, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz