Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kaczyński: Polska cierpi na brak wolności

0
Podziel się

W ostatnich 25 latach nie został rozwiązany żaden poważny problem odnoszący się do naszej przyszłości - ocenił szef PiS Jarosław Kaczyński na konwencji tej partii w Krakowie.

Kaczyński: Polska cierpi na brak wolności
(PAP/Stanisław Rozpędzik)
bEhxJWfF

W ostatnich 25 latach nie został rozwiązany żaden poważny problem odnoszący się do naszej przyszłości - ocenił szef PiS Jarosław Kaczyński na konwencji tej partii w Krakowie.

Kaczyński podkreślił w przemówieniu na niedzielnej małopolsko-świętokrzyskiej konwencji wyborczej PiS, że w ostatnim 25-leciu dostrzega wiele sukcesów tam, gdzie _ zostawiano Polakom możliwość działania _.

_ Dziś mamy w naszym kraju potężną falę propagandy sukcesu tych 25 lat _ - ocenił lider PiS. Jego zdaniem w tym czasie nie został rozwiązany _ żaden poważny problem odnoszący się do naszej przyszłości _.

bEhxJWfH

Kaczyński podkreślił, że nierozwiązany jest problem pracy, mieszkaniowy, służby zdrowia, przyszłości polskich emerytów i rolnictwa. _ Można by to wyliczenie mnożyć _ - dodał.

Zdaniem lidera PiS należy postawić pytanie, dlaczego tak się dzieje. _ Dlaczego w kraju, który w ciągu ostatnich 25 lat w umiarkowanym tempie, ale jednak powiększył swoje PKB dwukrotnie, te wszystkie problemy nie tylko nie są rozwiązane, ale są dzisiaj ostrzejsze, niż 25 lat temu _ - mówił.

Jak wyjaśnił prezes PiS, w Polsce realizowana jest obecnie polityka transakcyjna, która _ nie służy społeczeństwu jako całości, tylko jest wektorem nacisku różnych grup, często tych zewnętrznych wobec Polski _. Utrwalił się też - mówił Kaczyński - _ pod wieloma względami chory i patologiczny system, który został skonstruowany po 1989 r. i który zwie się postkomunizmem _.

_ To jest stawka tych wyborów najbliższych i kolejnych. Jeżeli Polska nie odrzuci polityki transakcyjnej, jeżeli Polska nie odrzuci postkomunizmu, to żaden polski problem nie zostanie rozwiązany _ - podkreślił.

bEhxJWfN

Przekonywał, że PiS jest jedynym ugrupowaniem, które chce w Polsce stworzyć rzeczywiście europejskie, w najlepszym tego słowa znaczeniu, stosunki w życiu politycznym, społecznym i gospodarczym.

_ W Polsce jest jedna siła europejska, tą siłą jest Prawo i Sprawiedliwość, bo my chcemy tę politykę odrzucić. Wszyscy inni, niezależnie od tego co opowiadają, podtrzymują ten system _ - zaznaczył szef PiS i podkreślił, że jego partia zmierza do zbudowania _ Polski nowoczesnej, europejskiej, ale równocześnie opartej o potężny fundament polskiej tradycji i prawie 1050 lat naszej historii _.

Według Kaczyńskiego Polska cierpi na brak realnej wolności, która _ uwalnia od nacisku poprawności politycznej, od różnego rodzaju nieformalnych represji _. _ Polska musi być wolna pod każdym względem. Polska musi pozostać wyspą wolności, nawet jeśli w Europie ta wolność pod różnymi względami jest ograniczana _ - apelował.

Podczas niedzielnej konwencji PiS zaprezentowali się kandydaci tej partii w wyborach europejskich w okręgu nr 10 obejmującym województwa małopolskie i świętokrzyskie. Liderem listy PiS w tym okręgu jest europoseł Ryszard Legutko. Z drugiego miejsca na liście startuje poseł i szef sztabu PiS w eurowyborach Andrzej Duda, a z trzeciego - poseł z Krakowa Ryszard Terlecki.

bEhxJWfO

Na czwartym miejscu listy znalazła się senator Beata Gosiewska z woj. świętokrzyskiego, na piątym - przewodniczący Prawicy Rzeczypospolitej Marka Jurka w Małopolsce Leszek Murzyn, a na szóstym posłanka z Podhala Anna Paluch.

Kolejne miejsca zajmują: posłanka z okręgu nowosądeckiego Barbara Bartuś (miejsce siódme), senator Bogdan Pęk (miejsce ósme) i posłanka z Krakowa Barbara Bubula (dziewiąte). Na ostatnim dziesiątym miejscu znalazł się poseł z Tarnowa Edward Czesak.

Na krakowskiej konwencji wszyscy wystąpili na scenie. Wspólnie też zaśpiewali piosenkę Jana Pietrzaka _ Taki kraj _. Na koniec wystąpiły dzieci z zespołu pieśni i tańca _ Iskierki _.

Czytaj więcej w Money.pl
PO czy PiS? Kto zwycięży w wyborach do Europarlamentu? Sytuacja na Ukrainie zasadniczo zmieniła układ sił politycznych w Polsce.
Polityka Putina "ma jeden dobry skutek" Unia Europejska stoi wobec wyzwań związanych z niepokojami na Wschodzie i prawicowymi populistami za Zachodzie - mówił dzisiaj w Krakowie szef MSZ Radosław Sikorski podczas małopolskiej konwencji PO.
"Unia Europejska to nie tylko pieniądze" Nie powinniśmy podchodzić do Wspólnoty wyłącznie komercyjnie, bo ani pokój, ani spokojne życie nie jest dane raz na zawsze - mówiła dzisiaj w Kielcach wiceszefowa PO Hanna Gronkiewicz-Waltz.
bEhxJWgi
wybory
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)