Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
raport wsi
19.12.2011 12:39

Kaczyński o prokuraturze: To represje

Prezes PiS uważa, że decyzja prokuratury to represje polityczne bardzo specyficznego rodzaju.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Prezes PiS Jarosław Kaczyński uważa, że decyzja prokuratury, która chce uchylenia immunitetu Antoniemu Macierewiczowi, pokazuje _ jak bardzo nasze państwo jest kontynuacją PRL _. Jak ocenił, Macierewicz nie powinien się zrzekać immunitetu.

Warszawska prokuratura apelacyjna chce uchylenia immunitetu Macierewicza za publikację raportu z weryfikacji WSI, by zarzucić mu ujawnienie tajemnicy, przekroczenie uprawnień i poświadczenie nieprawdy. Wniosek bada Prokuratura Generalna.

_ T- o są represje polityczne bardzo specyficznego rodzaju, chodzi o rozwiązanie służby, która była bezpośrednią kontynuacją służb komunistycznych. Tam nie dokonywano żadnych weryfikacji, nie było rozwiązania (służby), tak jak w przypadku Służby Bezpieczeństwa _ - powiedział prezes PiS w poniedziałek na konferencji prasowej.

Jak ocenił, trzymanie tak długo przy życiu tego rodzaju organizacji jak WSI - w ramach państwa demokratycznego - było patologią.

_ - Jeśli to wszystko staje się przedmiotem najpierw niezwykle wrogiej kampanii prasowej, a następnie działań prokuratorskich, to jest to łagodnie mówiąc w najwyższym stopniu smutne, to pokazuje jak bardzo nasze państwo jest kontynuacją PRL, a nie powinno być tą kontynuacją w najmniejszym nawet stopniu _ - podkreślił Kaczyński.

Zdaniem prezesa PiS, Macierewicz nie powinien się zrzekać immunitetu. - _ Wszyscy, którzy chcą, żeby odpowiadał karnie, powinni wziąć na siebie za to odpowiedzialność, głosując odpowiednio w parlamencie - później będzie wiadomo, kto jest za tym, aby Polska była niepodległym państwem, a kto jest za tym, żeby Polska była kontynuacją PRL _ - zaznaczył.

Czytaj więcej o działalności posła Macierewicza
[ ( http://static1.money.pl/i/h/248/t20472.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/mon;znow;musi;przepraszac;za;macierewicza,75,0,741707.html) MON znów musi przepraszać za Macierewicza Pogonowskiego w raporcie o WSI opisano jako aferzystę.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/252/t20476.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/macierewicz;wiernosc;ideom;nadal;kosztuje,168,0,919208.html) Macierewicz: Wierność ideom nadal kosztuje Rola środowisk harcerskich i niepodległościowych w powołaniu KOR w 1976 r. była kluczowa i nie może być przemilczana - zgodzili się uczestnicy spotkania w 35-lecie powstania KOR.
Tagi: raport wsi, kaczyński, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz