Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kaczyński o "państwie Tuska": Brutalne, okrutne...

0
Podziel się:

Jarosław Kaczyński jest zbulwersowany zatrzymaniem w Opolu samotnej matki

Kaczyński o "państwie Tuska": Brutalne, okrutne...
(PAP/Michał Walczak)

*Prezes PiS Jarosław Kaczyński za bulwersujące uznał zatrzymanie w Opolu samotnej matki dwojga dzieci za niezapłacenie ponad 2 tys. zł grzywny. *

_ Nowa Trybuna Opolska _ napisała, że kobieta - matka samotnie wychowująca dwoje dzieci - została zabrana do aresztu z powodu ponad 2 tys. zł niezapłaconej grzywny. Policjanci przyszli po nią ok. godz. 22, a dzieci zabrali do pogotowia opiekuńczego.

_ - Państwo potrafi być tutaj bezwzględne, brutalne, okrutne. Jednocześnie to samo państwo zwalnia Pruszków, pozwala na Amber Gold. Przykładów bezwzględności wobec ludzi słabych jest więcej _ - powiedział Kaczyński.

Prezes PiS mówił też, że bardzo często trudno doprosić się o pomoc policji. - _ Takie mamy dzisiaj państwo, takie jest państwo Tuska. Zapowiadam, że kiedy dojdzie do końca tego państwa, tego rodzaju praktyki się skończą. Zostanie wprowadzona zasada odpowiedzialności. Jeżeli ktoś dopuści się tego rodzaju działań lub będzie odpowiadał pośrednio, także jako zwierzchnik, będzie ponosił najdalej idące konsekwencje _ - podkreślił.

Według Kaczyńskiego za sytuację w Opolu, gdyby państwo funkcjonowało jak należy, odpowiadałby komendant wojewódzki oraz policjanci biorący udział w akcji.

Premier Tusk ocenił, że tego typu działania są niedopuszczalne. Jak podkreślił, osobiście zaangażuje się w wyjaśnienie sprawy. Stanie się to w ciągu godzin, a nie dni - dodał premier. W związku z zatrzymaniem kobiety kontrolę wszczęły Ministerstwo Sprawiedliwości i MSW. Procedurom obowiązującym w takich sytuacjach postanowił się przyjrzeć też Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)