Notowania

PiS
11.06.2011 12:25

Kaczyński: Dosyć szpanu, potrzebna jest nowa władza

Przy dźwiękach We will rock you zespołu Queen, prezes przekonywał młodych do PiS. Trzeba skończyć z gnuśnymi, zgiętymi karkami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

Aktualizacja: 17:10

*_ PiS. Szansa dla młodych _ to przesłanie Kongresu Forum Młodych w Warszawie. *
*Jarosław Kaczyński przedstawił propozycje programowe partii dla młodych ludzi. *

Z tej okazji do Warszawy przyjechało ok. 2 tys. ludzi. Jarosław Kaczyński pojawił się w sali przy dźwiękach piosenki _ We will rock you _ zespołu Queen. Zaraz potem prezes PiS w przemówieniu do zebranych, ostro zaatakował rządzącą koalicję PO-PSL. Mówił o gnuśnych karkach oraz o uprawianej przez rząd propagandzie sukcesu i szpanie.

_ - Tam (w Gdańsku) obradują syci i cokolwiek gnuśni. Z karkami schylonymi na wschód i na Zachód. Nie widzący dalej niż swojego nosa. Wierzący, że wszystko trzeba załatwiać przez znajomości. Wiedzący, że polityka to propaganda. To jest taka Polska. Przeszłości, anachroniczna - _ mówił prezes PiS. Nie szczędził pochwał uczestnikom PiS-owskiego kongresu _ - Tu przyjechaliście wy młodzi. I wy jesteście przyszłością! My nie zabiegamy o monopol _- grzmiał Kaczyński i schlebiał - _ Wy jesteście inteligentni _.

POSŁUCHAJ JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO:

Prezes obawia się, że Euro 2012 może skończyć się kompromitacją. Dodał, że najlepiej, właśnie teraz zmienić rząd. _ Ten turniej ma wzmocnić polską markę na świecie, a rząd zupełnie sobie nie radzi z przygotowaniami do niego - powiedział prezes . _

POSŁUCHAJ JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO:

Odniósł się do odbywającego się w Gdańsku kongresu PO. W jego opinii, najlepiej ilustrują go słowa piosenki z końca lat 70. XX wieku.

POSŁUCHAJ JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO:

Zjazd młodych działaczy to wyzwanie rzucone PO, która organizuje dzisiaj wielką imprezę z okazji 10-lecia istnienia. Dostało się byłej szefowej PJN. Platforma przypomina teraz _ cygańską rezydencję spod Mławy _ w której nie ma krzty spoiwa ideowego - tak szef Komitetu Wykonawczego PiS Joachim Brudziński ocenił obecność Joanny Kluzik-Rostkowskiej na konwencji Platformy w Gdańsku.

_ - Zostały przekroczone granice przyzwoitości. Nawet jak na standardy polskiej polityki ta dzisiejsza obecność pani Kluzik-Rostkowskiej na tym spędzie PO jest niesmaczna - _ powiedział Brudziński. _ Obraz polskiej polityki i polskich polityków sięga dna _ - podkreślił. _ Nie mam żadnej satysfakcji, a mam poczucie ogromnego niesmaku _ - zaznaczył Brudziński. _ - To jest ta nowa jakość. Dziś PO przypomina cygańską rezydencję spod Mławy czy spod Łodzi w tej swojej sztukaterii od sasa do lasa. Spoiwa ideowego tam tyle, co kot napłakał, a sądząc po minach czołowych polityków PO, chyba mają świadomość, że przesadzili - mówiąc językiem młodzieżowym przegrzali _ - powiedział polityk PiS.

*Teraz bronią Prawa i Sprawiedliwości ma być młodzież *

W przygotowanym na sobotni kongres młodych PiS programie _ Szansa dla młodych _ znalazło się 11 bloków zobowiązań. PiS obiecuje młodym m.in. bezpłatny drugi kierunek studiów na uczelniach państwowych i walkę z bezrobociem wśród absolwentów."Jesteśmy przeciwni ustawie, która wprowadziła odpłatność za drugi kierunek studiów na uczelniach publicznych" - podkreślono w rozdawanej 50-stronicowej książeczce.

PiS zapowiada też odblokowanie _ sztucznie ograniczanego przez korporacje _ dostępu do zawodów prawniczych. _ Często zdarza się, że młodzi, doskonale wykształceni ludzie nie mogą wykonywać wyuczonego i upragnionego przez siebie zawodu, bo nie mają szansy przebić się przez skostniały system korporacji. Zwłaszcza że w nim, zamiast kryterium wiedzy decyduje kryterium znajomości i powiązań rodzinno-towarzyskich _ - czytamy w programie.

Partia zapowiada też wprowadzenie _ progów ostrożnościowych _, po przekroczeniu których rząd będzie musiał podjąć działania zmniejszające bezrobocie. Nie podano, od jakiego wskaźnika bezrobocia miałyby być podjęte działania.

_ Zapewnimy bezpieczeństwo w szkołach, na boiskach i placach zabaw _ - brzmi kolejne zobowiązanie PiS. Wśród propozycji PiS jest też powołanie specjalnego funduszu na stypendia zagraniczne dla studentów i doktorantów (tzw. stypendia kopernikańskie) na najlepszych uczelniach na świecie. PiS chce też _ odbudować profesjonalne szkolnictwo zawodowe _.

Partia postuluje ponadto zwiększenie liczby godzin historii w liceach. _ Uważamy, że bez tego nie zbudujemy wspólnoty narodowej świadomej swoich korzeni _ - czytamy w programie. PiS chce też położyć większy nacisk na naukę języków obcych.

_ Aby zapobiec procesowi depopulacji podejmiemy działania wspierające młode małżeństwa. Wprowadzimy system ulg podatkowych oraz świadczeń dla młodych małżeństw. Zwiększymy dostęp do sieci żłobków i przedszkoli _ - zapowiada PiS.

PiS zobowiązało się też do wprowadzenia programu taniego budownictwa mieszkaniowego _ ze szczególnym uwzględnieniem ludzi młodych i młodych małżeństw _.

Do realizacji tych 11 grup zobowiązań PiS chce powołania pełnomocnika rządu ds. młodych.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/208/t141776.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/platforma;swietuje;10;urodziny;razem;z;kluzik-rostkowska,99,0,849251.html) Platforma świętuje 10. urodziny. Razem z Kluzik-Rostkowską Działacze oceniają rząd i mówią o wyborczej strategii. Na gdańskiej konwencji pojawiła się była szefowa PJN. Obok niej miejsce zajął Dariusz Rosati. Działacze SLD przed halą pozdrawiają _ turystów z PO _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/136/t141704.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaczynski;przeciw;cenzurze;i;ekspansji;rosji,95,0,848735.html) Kaczyński przeciw cenzurze i ekspansji Rosji Prezes PiS otworzył w sejmowym pokoju przewodniczącego klubu parlamentarnego PiS wystawę _ Prawda i pamięć _, poświęconą katastrofie smoleńskiej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/151/t141207.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/w;pjn;wybrali;wladze;bez;bylej;szefowej,228,0,849124.html) W PJN wybrali władze. Bez byłej szefowej Rada Krajowa wybrała nowych wiceprezesów. Joanna Kluzik-Rostkowska nie pojawiała się na posiedzeniu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/197/t20165.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ludowcy;skupia;sie;na;listach;i;hasle,169,0,849321.html) Ludowcy skupią się na listach i haśle Sawicki: My nie bawimy się w polityczne transfery, ale jesteśmy otwarci na ciekawych kandydatów.
Tagi: PiS, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz