Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Już wkrótce becikowe na nowych zasadach

0
Podziel się:

By dostać becikowe, matka podczas ciąży musi być pod opieką lekarza.

Już wkrótce becikowe na nowych zasadach
(Dreamstime)
bESJzfyt

Jeszcze tylko przez tydzień rodzice, którzy dotąd nie zgłosili się po becikowe - mogą to zrobić bez zaświadczenia od ginekologa, że matka w czasie ciąży była pod opieką lekarską.

1 listopada wchodzi w życie rozporządzenie, które przy staraniach o becikowe nakazuje dołączyć dokument świadczący o odbyciu co najmniej trzech wizyt u ginekologa - w każdym trymestrze ciąży. Według rozporządzenia, matka dziecka powinna pozostawać pod opieką lekarską najpóźniej od 10. tygodnia ciąży do porodu.

Naczelnik wydziału zdrowia i spraw społecznych w urzędzie dzielnicy Warszawa-Mokotów, Bogdan Piec, podkreśla, że zaświadczenie lekarskie musi być wypisane na specjalnym formularzu, określonym w rozporządzeniu resortu zdrowia.

bESJzfyv

Bogdan Piec przypomina, że sama procedura starań o becikowe jest podobna do dotychczasowej. A na złożenie dokumentów rodzice mają rok od daty urodzenia dziecka.

[

Od 1 listopada będą wyższe zasiłki na dzieci ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wazne-terminy/artykul/od;1;listopada;beda;wyzsze;zasilki;na;dzieci,103,0,550247.html )
Wymóg dołączenia zaświadczenia lekarskiego dotyczy także jednorazowego dodatku do zasiłku rodzinnego z tytułu urodzenia dziecka. Dodatek jest wypłacany na dzieci z rodzin, których dochód nie przekracza 504 złotych na osobę lub 583 złotych, jeżeli w rodzinie jest dziecko niepełnosprawne.

bESJzfyB

Zarówno becikowe, jak i dodatek do zasiłku rodzinnego wynoszą po 1000 złotych . Rodziny nie przekraczające kryterium dochodowego mogą otrzymać oba świadczenia.

bESJzfyW
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)