Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Już jutro poznamy nowy rząd. "Usatysfakcjonuje wszystkich"

0
Podziel się:

Ta deklaracja premiera to efekt konsultacji z Bronisławem Komorowskim. Donald Tusk zapowiedział też zmianę na stanowisku ministra edukacji.

Już jutro poznamy nowy rząd. "Usatysfakcjonuje wszystkich"
(PAP/Radek Pietruszka)
bEUeGSwR

Premier Donald Tusk zapowiedział, że jutro przedstawi informację dotyczącą rozwiązań w sprawie powołania nowego rządu. Tusk rozmawiał dziś na ten temat z prezydentem Bronisławem Komorowskim.

_ - Spotkanie z panem prezydentem przyniosło może jeszcze lepsze rozwiązanie, dzięki któremu pogodzimy te dwie potrzeby: czyli szybszego niż w nowym roku utworzenia nowego rządu, bez kroków pośrednich, a równocześnie zabezpieczenia programu prezydencji _ - powiedział w Warszawie dziennikarzom Tusk.

_ - Znajdziemy takie rozwiązanie, które będzie satysfakcjonowało wszystkich i umożliwi dokończenie prezydencji, tak jak sobie to zaplanowałem _ - dodał premier. _ - Jutro poinformujemy o szczegółach _ - zapowiedział.

bEUeGSwT

Tusk powiedział w wywiadzie dla _ Polityki _, że będzie proponował zarówno prezydentowi, jak i wicepremierowi Waldemarowi Pawlakowi, aby do końca prezydencji nie zmieniać składu rządu. Dodał, że _ u progu nowego roku _ wspólnie z Pawlakiem zaproponuje _ głęboką rekonstrukcję rządu _.

Odnosząc się do kwestii tworzenia koalicji, Tusk powiedział tygodnikowi: _ większość jednego głosu wystarczy, aby stworzyć rząd i w tej konstelacji, z jaką mamy do czynienia teraz, tworzenie nowej koalicji i rządu wydaje się mało prawdopodobne _.

Tusk zapowiedział też zmianę na stanowisku ministra edukacji, zajmowanym obecnie przez Katarzynę Hall. Premier pochwalił m.in. pracę ministrów: zdrowia - Ewy Kopacz, rozwoju regionalnego - Elżbiety Bieńkowskiej, obrony - Tomasza Siemoniaka i spraw zagranicznych - Radosława Sikorskiego.

Dziś Komorowski rozpoczął serię powyborczych konsultacji. Rozmawiał z Tuskiem, a także z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

bEUeGSwZ

Więcej na temat nowego rządu w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/25/t160793.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/o;nowym;rzadzie;u;prezydenta;konsultacje;juz;od;jutra,181,0,934069.html) Kaczyński powie prezydentowi tylko tyle.. Jarosław Kaczyński wybiera się do Bronisława Komorowskiego. Chce mu powiedzieć, że...
[ ( http://static1.money.pl/i/h/202/t160970.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/kaczynski;w;cztery;oczy;z;komorowskim;ujawniamy;o;czym;rozmawiali,13,0,934669.html) Kaczyński w cztery oczy z Komorowskim. Ujawniamy o czym rozmawiali Politycy PO i PSL: _ Konsultacje to obowiązek prezesa, a nie okazja do fochów. Coś się w nim zmieniło _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/78/t160846.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/grzegorz;schetyna;przekonuje;nie;ma;konfliktu;z;premierem,207,0,933839.html) Schetyna: No, ogólnie mamy dobry kontakt Zdaniem marszałka Sejmu koalicję PO-PSL należy kontynuować.
bEUeGSxu
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)