Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Już jest długo oczekiwane zeznanie Snowdena

0
Podziel się

Zdaniem byłego agenta, masowa inwigilacja - w którą sam był zaangażowany - nie tylko narusza prawo, ale także stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa i życia.

Już jest długo oczekiwane zeznanie Snowdena
(youtube.com)
bEhbwnph

W liście do komisji Parlamentu Europejskiego, która prowadzi postępowanie w sprawie masowej inwigilacji, Snowden opisał praktyki amerykańskiego wywiadu. Odpowiedział też na kilka pytań.

Zdaniem byłego agenta, masowa inwigilacja - w którą sam był zaangażowany - nie tylko narusza prawo, ale także stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa i życia. Snowden podkreśla, że mimo wysiłków wielu zachodnich rządów nikomu nie udało się udowodnić, iż takie praktyki są rzeczywiście skuteczne.

Tymczasem - według niego - istnieje jeszcze wiele nieujawnionych programów, które _ mogłyby mieć wpływ na unijnych obywateli _. Nie chciał jednak zdradzić szczegółów. Odpowiadając na pytanie jednego z europosłów przyznał, że stara się o azyl w Unii Europejskiej, ale - jak dodał - złożenie takiej oferty wymagałaby €œwyjątkowej politycznej odwagi.

bEhbwnpj

W środę na sesji plenarnej w Strasburgu ma być głosowany raport brytyjskiego socjalisty Claude’a Moraes’a na temat masowej inwigilacji Europejczyków. Część europosłów domaga się w nim zapisu, według którego kraje członkowskie będą wezwane do tego, by zapewnić Snowdenowi ochronę i uniemożliwić ekstradycję do kraju trzeciego.

Czytaj więcej w Money.pl
Szwajcaria boi się szpiegów. To problem dla... Kontrakty dotyczące infrastruktury informacyjnej o kluczowym znaczeniu będą w miarę możliwości powierzane tylko tym firmom, które działają wyłącznie na podstawie prawa szwajcarskiego.
Inwigilacja w USA. Rząd i firmy dogadały się _ - Choć jest to bardzo pozytywny krok, będziemy zachęcać Kongres do podjęcia dodatkowych działań, odnoszących się do reform, które uważamy za potrzebne - _ napisały firmy we wspólnym oświadczeniu.
Dokumenty NSA odtajnione. Co w nich było? Clapper wyjaśnił, że to były prezydent USA George W. Bush wydał zgodę na programy, w ramach których monitorowano podejrzanych o terroryzm
bEhbwnpK
KOMENTARZE
(0)