Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Już dwa miliony Polaków spisało się w sieci

0
Podziel się:

W trakcie wypełniania formularzy jest 113 tys. osób w badaniu pełnym i 105 tys. - w badaniu reprezentacyjnym.

Już dwa miliony Polaków spisało się w sieci
(maebmij/CC/Flickr)
bFemktcl

Ponad dwa miliony osób spisało się w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań przez internet, poinformował rzecznik Głównego Urzędu Statystycznego Artur Satora. Drogą elektroniczną ankietę można wypełnić do 16 czerwca.

Jak podał GUS, do 20 kwietnia do godziny dziewiątej ankietę przez internet w Narodowym Spisie Powszechnym wypełniło 2 mln 8 tys. osób, tym w badaniu pełnym - 1 mln 726 tys. osób, a w badaniu reprezentacyjnym - 282 tys. Liczba mieszkań spisanych - to 98 tys.

Ponadto w trakcie wypełniania formularzy jest 113 tys. osób w badaniu pełnym i 105 tys. - w badaniu reprezentacyjnym. Nie został zakończony także internetowy spis w badaniu reprezentacyjnym w przypadku 55 tys. mieszkań.

bFemktcn

Spis jest przeprowadzony równocześnie, jako badanie pełne i badanie reprezentacyjne, na dwóch rodzajach formularzy. Badanie pełne ma składać się z krótszej listy i zawierać 15 pytań. Do badań reprezentacyjnych zostało wylosowanych 20 proc. Polaków, mają oni do wypełnienie około 60 pytań - w tym 15 ze spisu pełnego.

Aby skorzystać ze spisu przez internet, trzeba wejść na stronę internetową: www.stat.gov.pl lub www.spis.gov.pl Aby móc wypełnić formularz spisowy, trzeba uzyskać login i hasło, które są ważne przez dwa tygodnie. Potrzebny jest do tego PESEL oraz NIP, jeżeli spisujący się nie ma NIP, to system prosi o podanie miejsca urodzenia i nazwiska panieńskiego matki.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/148/t90772.jpg ) ] (http://interaktywnie.com/biznes/artykuly/raporty-i-badania/spis-powszechny-z-bledami-jak-wprowadza-internautow-w-blad-19949) Spis powszechny w sieci wprowadza w błąd
Jednocześnie ze spisem przeprowadzanym drogą elektroniczną, od 8 kwietnia (do 30 czerwca) ankieterzy zbierają dane od ludności telefonicznie, a rachmistrzowie spisowi przeprowadzają bezpośrednie wywiady.

Do tej pory rachmistrzowie spisali 459 tys. mieszkań w badaniu reprezentacyjnym oraz 5,3 tys. - w badaniu pełnym. Natomiast ankieterzy w badaniu pełnym uzyskali informacje od 288 tys. osób.

bFemktct

Udział w spisie jest obowiązkowy. Reguluje to ustawa o Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. W ramach spisu zostaną zebrane dane obejmujące m.in.: charakterystykę terytorialną, demograficzną, ekonomiczną i edukacyjną, a także migracje wewnętrzne i zagraniczne oraz charakterystykę etniczno-kulturową, ale też wzajemne relacje członków gospodarstwa domowego, rodziny, charakterystykę mieszkań i budynków.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/142/t85646.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/blisko;700;tys;polakow;spisalo;sie;w;sieci,208,0,806352.html) Blisko 700 tys. Polaków spisało się w sieci W Powszechnym Spisie Ludności spisano już 27 tysięcy mieszkań.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/212/t85460.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/pol;miliona;polakow;spisalo;sie;w;sieci,170,0,805802.html) Pół miliona Polaków spisało się w sieci Spis powszechny rozpoczął się 1 kwietnia.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/10/t34314.jpg ) ] (http://interaktywnie.com/biznes/artykuly/inne/kontrowersje-wokol-spisu-mozna-wlamac-sie-do-formularza-19827) Groźna luka w internetowym spisie powszechnym Znając nasz numer PESEL, miejsce urodzenia i nazwisko panieńskie matki, może się za nas spisać ktoś inny. GUS bagatelizuje sprawę.
bFemktcO
kraj
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)