Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Jutro strajk służb mundurowych. Co nas czeka?

0
Podziel się:

Funkcjonariusze policji, straży pożarnej, więziennej i granicznej wchodzą w kolejną fazę protestu.

Jutro strajk służb mundurowych. Co nas czeka?
(PAP/Tomasz Gzell)
bESNTdVh

Funkcjonariusze policji, straży pożarnej, więziennej i granicznej wchodzą w kolejną fazę protestu. Rząd chce między innymi zlikwidować pełną odpłatność za zwolnienia lekarskie mundurowych.

Na zdjęciu Jan Guz, Grzegorz Nems i Tomasz Krzemieński podczas konferencji prasowej służb mundurowych

Wiceprzewodniczący związku zawodowego policjantów Tomasz Krzemieński podkreśla, że funkcjonariusze będą szczególnie skrupulatnie wykonywać swoje czynności. Chodzi głównie o sprawy formalne, a nie ściganie przestępców. Krzemieński tłumaczył, że w ramach strajku włoskiego funkcjonariusze mogą ograniczać się do pouczeń zamiast mandatów za wykroczenia.

bESNTdVj

Szef związku zawodowego straży granicznej Mariusz Tyl tłumaczy jednak, że więcej utrudnień mogą mieć podróżni na przejściach granicznych. Zapewnił, że pogranicznicy będą starać się nie utrudniać przekraczania granicy, ale czasem skrupulatne wypełniania obowiązków może skutkować wydłużeniem się kolejek.

Mundurowi domagają się wstrzymania prac nad ustawą zmieniającą przepisy o L4 i podwyżek pensji i wprowadzeniu nowego programu modernizacji policji.
Związki zawodowe mundurowych wspierają też jesienny protest Solidarności i OPZZ.

Czytaj więcej w Money.pl
Bezprawnie stosowali wykrywacze kłamstw Zdaniem kontrolerów największy niepokój budzi to, że po dobrze zorganizowanych szkoleniach podstawowych, dalszy cykl szkoleniowy jest właściwe przypadkowy.
Tragedia w Łodzi. Jej sprawca był pijany Uciekający przed policją kierowca w centrum Łodzi potrącił kobietę prowadzącą po chodniku wózek z rocznym dzieckiem. Kobieta zmarła w trakcie reanimacji.
Policja rozpoczyna sezon kontroli drogowych Przed wakacjami inspektorzy transportu drogowego oraz policjanci prowadzą w Warszawie kontrole autokarów, którymi dzieci jadą na obozy i kolonie.
bESNTdVK
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)