Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
snowden
24.06.2013 16:54

Julian Assange: Edward Snowden jest bezpieczny

Edward Snowden jest zdrowy i bezpieczny - informuje założyciel WikiLeaks Julian Assange. Wcześniej były oficer CIA poprosił o azyl polityczny w Ekwadorze.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Rex Features/EAST NEWS)

Edward Snowden jest zdrowy i bezpieczny - informuje założyciel WikiLeaks. Wcześniej były oficer CIA poprosił o azyl polityczny w Ekwadorze. Assange w obawie przed aresztowaniem od roku przebywa natomiast w ambasadzie Ekwadoru w Londynie.

Podczas telekonferencji Julian Assange nie ujawnił miejsca pobytu Snowdena. Poinformował jednak, że podróżuje z nim pracowniczka WikiLeaks, Sarah Harrison. Snowden jest też w kontakcie z prawnikami.

Wcześniej władze Ekwadoru poinformowały, że rozważają wniosek Snowdena o azyl polityczny w tym kraju. Kilka tygodni temu Snowden poinformował w jednym z wywiadów o inwigilacji internautów przez amerykańskie służby.

Snowden udzielił wywiadu w Hongkongu, gdzie spędził kilka dni. Wczoraj przyleciał do Moskwy, skąd miał udać się do Ameryki Południowej.

Czytaj więcej w Money.pl
Snowden atakowany przez rząd USA. Są zarzuty Inicjatywa pod hasłem We Are The People zebrała już ponad 100 tysięcy podpisów pod wnioskiem o ułaskawienie Snowdena, zmuszając tym samym Biały Dom do wydania oficjalnej odpowiedzi na wniosek.
Rosja wyda Snowdena? USA na to liczą Stany Zjednoczone oczekują od Rosji "rozpatrzenia wszystkich opcji".
Pościg za agentem CIA. Ucieka do Ekwadoru USA ostrzegły państwa półkuli zachodniej, by nie wpuszczały na swe terytoria byłego pracownika amerykańskiego wywiadu Edwarda Snowdena, ściganego za ujawnienie tajnych informacji.
Tagi: snowden, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz