Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Julia Tymoszenko wyjdzie z ukraińskiego więzienia?

0
Podziel się:

Trwają rozmowy, przekazaliśmy pakiet propozycji naszym partnerom na Zachodzie. Nikt nie powiedział nie. Dla wykonania misji humanitarnej być może trzeba będzie zmienić prawo.

Julia Tymoszenko wyjdzie z ukraińskiego więzienia?
(ASSOCIATED PRESS/</br>FOTOLINK/East News)
bFfCpEmt

Administracja Prezydenta rozpatruje możliwość leczenia Julii Tymoszenko za granicą. Poinformował o tym Arsenij Jaceniuk - przewodniczący partii byłej premier Ojczyzna, po spotkaniu z Wiktorem Janukowyczem.

Arsenij Jaceniuk powiedział, że kwestia przyszłości Julii Tymoszenko została poruszona w kontekście integracji europejskiej. Bez jej zwolnienia z więzienia albo chociażby wywiezienia na leczenie za granicę nie ma bowiem mowy o tym, aby w listopadzie była podpisana umowa stowarzyszeniowa Kijowa i Brukseli:

- _ Cytuję prezydenta: Trwają rozmowy, przekazaliśmy pakiet propozycji naszym partnerom na Zachodzie. Nikt nie powiedział nie. Dla wykonania misji humanitarnej być może trzeba będzie zmienić prawo _ - mówił Jaceniuk.

bFfCpEmv

Tymczasem przedstawiciel prezydenta w Radzie Najwyższej Jurij Mirosznyczenko, który też uczestniczył w spotkaniu powiedział, że Wiktor Janukowycz rzeczywiście jest gotów do znalezienia wyjścia z tej sytuacji choć nie chciałby, aby _ było uchwalone sztuczne prawo dla jednej osoby _.

Według ukraińskich mediów, Julia Tymoszenko miałaby wyjechać za granicę do 15 września. Jednym z warunków stawianych przez władze jest to, aby była premier nie prowadziła na Zachodzie działalności politycznej.

Czytaj więcej o sprawie Tymoszenko w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/96/m74592.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/ukraina;blizej;unii;europejskiej;-;przekonuje;radoslaw;sikorski,163,0,1308579.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Radosław Sikorski wietrzy duży sukces _ Niektórzy politycy czasami nadmiernie personalizują sprawę Julii Tymoszenko. Sprawa byłej premier jest symbolem niedoskonałości systemu prawnego, systemu sądownictwa i tego, co jest postrzegane, jako wybiórcza sprawiedliwość na Ukrainie. _
[ ( http://static1.money.pl/i/h/205/m242893.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/okupuja;szpital;gdzie;przebywa;tymoszenko,62,0,1233982.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Okupują szpital gdzie przebywa Tymoszenko Deputowane przyszły wieczorem na widzenie do byłej premier, jednak nie opuściły pomieszczenia w wyznaczonym czasie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/226/m262882.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kwasniewski;ma;plan;uwolnienia;tymoszenko,14,0,1316622.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Kwaśniewski ma plan uwolnienia Tymoszenko? O tym, że taki wariant jest rozpatrywany świadczą ostatnie wypowiedzi przedstawicieli ukraińskich władz.
bFfCpEmW
KOMENTARZE
(0)