Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Julia Tymoszenko wyjdzie z ukraińskiego więzienia?

Trwają rozmowy, przekazaliśmy pakiet propozycji naszym partnerom na Zachodzie. Nikt nie powiedział nie. Dla wykonania misji humanitarnej być może trzeba będzie zmienić prawo.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ASSOCIATED PRESS/</br>FOTOLINK/East News)

*Administracja Prezydenta rozpatruje możliwość leczenia Julii Tymoszenko za granicą. Poinformował o tym Arsenij Jaceniuk - przewodniczący partii byłej premier Ojczyzna, po spotkaniu z Wiktorem Janukowyczem. *

Arsenij Jaceniuk powiedział, że kwestia przyszłości Julii Tymoszenko została poruszona w kontekście integracji europejskiej. Bez jej zwolnienia z więzienia albo chociażby wywiezienia na leczenie za granicę nie ma bowiem mowy o tym, aby w listopadzie była podpisana umowa stowarzyszeniowa Kijowa i Brukseli:

- _ Cytuję prezydenta: Trwają rozmowy, przekazaliśmy pakiet propozycji naszym partnerom na Zachodzie. Nikt nie powiedział nie. Dla wykonania misji humanitarnej być może trzeba będzie zmienić prawo _ - mówił Jaceniuk.

Tymczasem przedstawiciel prezydenta w Radzie Najwyższej Jurij Mirosznyczenko, który też uczestniczył w spotkaniu powiedział, że Wiktor Janukowycz rzeczywiście jest gotów do znalezienia wyjścia z tej sytuacji choć nie chciałby, aby _ było uchwalone sztuczne prawo dla jednej osoby _.

Według ukraińskich mediów, Julia Tymoszenko miałaby wyjechać za granicę do 15 września. Jednym z warunków stawianych przez władze jest to, aby była premier nie prowadziła na Zachodzie działalności politycznej.

Czytaj więcej o sprawie Tymoszenko w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/96/m74592.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/ukraina;blizej;unii;europejskiej;-;przekonuje;radoslaw;sikorski,163,0,1308579.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Radosław Sikorski wietrzy duży sukces _ Niektórzy politycy czasami nadmiernie personalizują sprawę Julii Tymoszenko. Sprawa byłej premier jest symbolem niedoskonałości systemu prawnego, systemu sądownictwa i tego, co jest postrzegane, jako wybiórcza sprawiedliwość na Ukrainie. _
[ ( http://static1.money.pl/i/h/205/m242893.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/okupuja;szpital;gdzie;przebywa;tymoszenko,62,0,1233982.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Okupują szpital gdzie przebywa Tymoszenko Deputowane przyszły wieczorem na widzenie do byłej premier, jednak nie opuściły pomieszczenia w wyznaczonym czasie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/226/m262882.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kwasniewski;ma;plan;uwolnienia;tymoszenko,14,0,1316622.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Kwaśniewski ma plan uwolnienia Tymoszenko? O tym, że taki wariant jest rozpatrywany świadczą ostatnie wypowiedzi przedstawicieli ukraińskich władz.
Tagi: julia tymoszenko w więzieniu, tymoszenko, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz