Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
panama
05.05.2014 07:39

Juan Carlos Varela zwycięzcą wyborów prezydenckich w Panamie

- Dziś wygrywa Panama, dziś wygrywa demokracja - powiedział nowy prezydent Panamy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(U.S. Embassy photo by Miguel Moreno)

Konserwatysta Juan Carlos Varela, dotychczas pełnił funkcję wiceprezydenta w Panamie.

Według danych trybunału Varela, startujący jako kandydat opozycji, zdobył ponad 40 proc. głosów i zdecydowanie wyprzedził swych głównych rywali: przedstawiciela partii rządzącej Jose Domingo Ariasa oraz lewicowego byłego burmistrza miasta Panama, Juana Carlosa Navarro.

Juan Carlos Varela ma 50 lat i z wykształcenia jest inżynierem przemysłu. W 2009 roku to właśnie on pomógł zwyciężyć w wyborach prezydenckich Ricardo Martinellemu.

W obecnej kampanii przypisywał sobie zasługi polityczne administracji byłego przywódcy, lecz obiecał _ czystszy gabinet _. Jest m.in. twórcą programu zasiłków dla seniorów bez prawa do emerytury.

Opowiada się także za rozbudową Kanału Panamskiego - projektu, który w ostatnim czasie zwolnił z powodu sporów finansowych między inwestorem a wykonawcami prac.

_ - Dziś wygrywa Panama, dziś wygrywa demokracja _ - powiedział podczas transmitowanej na żywo rozmowy telefonicznej z przewodniczącym trybunału Erasmo Pinillą.

Panama należy do najzamożniejszych państw Ameryki Łacińskiej. Boryka się jednak z wysoką inflacją, która wywołuje niezadowolenie mieszkańców.

Czytaj więcej w Money.pl
Silne trzęsienie ziemi. Ewakuowano szkoły Epicentrum trzęsienia znajdowało się w odległości 61 km na południe od miasta David, a hipocentrum na głębokości 28 km.
Oto cała prawda o korupcji na świecie Według Biura Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) kraje na drodze rozwoju tracą co roku od 20 do 40 miliardów dolarów wskutek korupcji i przekupstwa.
Panama uwolni zatrzymany statek i załogę 35 marynarzy załogi północnokoreańskiego statku zostało zatrzymanych w lipcu w Kanale Panamskim.
Wieźli elementy rakiet dla Korei Płn. Wpadli - _ Niech świat zapamięta sobie, że nie można przemycać niezadeklarowanej broni przez Kanał Panamski _ - zaznaczył prezydent Panamy Ricardo Martinelli.
Tagi: panama, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz