Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Jest zażalenie na postanowienie w sprawie usuwania krzyży

0
Podziel się:

Prokuratura pod koniec marca umorzyła śledztwo ws. zdejmowania krzyży. Uznała, że komendant miejski nie przekroczył swoich uprawnień wydając polecenie zdjęcia krzyży w podległych mu komendach policji.

Jest zażalenie na postanowienie w sprawie usuwania krzyży
(Reporter)

Jest zażalenie na decyzję prokuratury o umorzeniu śledztwa w sprawie usuwania krzyży z komisariatów policji w Radomiu - dowiedziało się Polskie Radio RDC. Zgodnie z zapowiedzią złożył je Ryszard Nowak, przewodniczący Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed sektami i przemocą.

Powołał się przy tym m.in. na wyrok Sądu Apelacyjnego w Warszawie, który w grudniu 2013 stwierdził, że obecność symbolu religijnego w miejscu publicznym, np. w Sejmie, nie narusza swobody sumienia dlatego Nowak chce unieważnienia decyzji komendanta, który wydał polecenie zdjęcia krzyży.

- _ Nie wiem dlaczego prokuratura nie zna tej prawomocnej decyzji sądu. _
_ Zgodnie z nią komendant Karol Szwalbe nie miał prawa zdejmowac krzyży i nie miał prawa wydawać rozkazów by inni to robili _- przekonywał w rozmowie z RDC Ryszard Nowak.

Prokuratura w Kozienicach koło Radomia pod koniec marca umorzyła śledztwo ws. zdejmowania krzyży. Uznała, że komendant miejski Karol Szwalbe nie przekroczył swoich uprawnień wydając służbowe polecenie zdjęcia krzyży w podległych mu komendach policji i komisariatach.

Czytaj więcej w Money.pl
Sprawa znanej okulistki wróci do sądu W listopadzie 2013 roku sąd rejonowy uniewinnił oskarżoną od 13 zarzutów korupcyjnych w związku z pełnioną przez nią funkcją dyrektor publicznego szpitala. Prokuratura skierowała do sądu apelację.
Niegospodarni urzędnicy? Jest śledztwo Przebudowa Stadionu Śląskiego, mimo że rozpoczęła się 20 lat temu i kosztowała już ponad 600 mln zł, nie została dotychczas zakończona. Początkowo zakładano, że koszt modernizacji wyniesie niespełna 300 mln zł.
Szpital wygrał w sądzie z NFZ. Dostanie miliony Kwotę 4,5 miliona złotych musi zapłacić warmińsko-mazurski oddział NFZ szpitalowi wojewódzkiemu w Elblągu za świadczenia medyczne wykonane a nieuwzględnione w kontrakcie.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)