Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Jest wyrok za zabójstwo policjanta

0
Podziel się:

Jeden z oskarżonych został skazany na 25 lat więzienia. Drugi odsiedzi 15 lat.

Jest wyrok za zabójstwo policjanta
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

Zabójca policjanta na warszawskiej Woli Mateusz N. został skazany na 25 lat więzienia. Sąd uznał go winnym umyślnego zabójstwa. Drugi oskarzony, Piotr R., został skazany na 15 lat więzienia.

Do zabójstwa doszło 10 lutego ubiegłego roku. 42-letni funkcjonariusz zginął od ciosów zadanych nożem podczas interwencji na warszawskiej Woli. Mimo, że przebywał na urlopie, zwrócił uwagę dwóm chuliganom dewastującym tramwaj. Doszło do szamotaniny, podczas której jeden z nich ugodził policjanta nożem. W wyniku odniesionych ran, mimo reanimacji, funkcjonariusz zmarł.

Proces oskarżonych o zabójstwo rozpoczął się 5 stycznia przed warszawskim Sądem Okręgowym. Oskarżony Mateusz N. przyznał się do zadania ciosów nożem, twierdzi jednak, że nie chciał zabić policjanta. Piotr R. oskarżony o współudział w zabójstwie powiedział, że zamierzał jedynie odsunąć policjanta, który chciał obezwładnić jego kolegę.

Młodszy aspirant Andrzej Struj służył w policji od 15. lat. Pracował w wydziale wywiadowczo-patrolowym Komendy Stołecznej Policji.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/217/t131545.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/zabili;policjanta;dzis;uslysza;wyrok,86,0,769878.html) Zabili policjanta, dziś usłyszą wyrok Dwóm mężczyznom, za zasztyletowanie funkcjonariusza grozi po 25 lat.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/22/t128278.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/zasztyletowali;policjanta;czas;na;sad,214,0,748502.html) Zasztyletowali policjanta. Czas na sąd Do 25 lat więzienia grozi dwóm mężczyznom oskarżonym o zabójstwo.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/141/t91021.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/sa;zarzuty;dla;zabojcow;policjanta,78,0,586574.html) Są zarzuty dla zabójców policjanta O zasztyletowanie funkcjonariusza oskarżono dwóch 18- latków. Grozi im 25 lat więzienia.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)