Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Jest tylko jeden kandydat na prezesa NIK

0
Podziel się:

Poseł PO i były minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski będzie ubiegał się o to stanowisko - poinformowały źródła w Kancelarii Sejmu. Termin zgłaszania kandydatów minął o północy.

Jest tylko jeden kandydat na prezesa NIK
(kprm.gov.pl)

Kwiatkowskiego na stanowisko prezesa NIK zaproponował klub Platformy. Tę kandydaturę mają poprzeć także posłowie PSL i SLD. Klub PiS zdecydował z kolei, że nie zgłosi swojego kandydata.

Marszałek Sejmu Ewa Kopacz mówiła, że jeśli będzie tylko jeden kandydat na szefa NIK, głosowanie w tej sprawie mogłoby odbyć się w piątek. Kandydaturę Kwiatkowskiego musi jeszcze zaopiniować sejmowa komisja ds. kontroli państwowej.

Sześcioletnia kadencja obecnego szefa NIK Jacka Jezierskiego upłynie 22 sierpnia 2013 r.; sprawuje on tę funkcję od lipca 2007 r. Według konstytucji Najwyższa Izba Kontroli jest naczelnym organem kontroli państwowej i podlega Sejmowi.

Czytaj więcej w Money.pl
Kto zostanie szefem NiK? PiS nie ma kandydata Termin na zgłaszanie kandydatów na szefa NIK mija jutro. Klub PO zaproponował na to stanowisko posła Platformy, byłego ministra sprawiedliwości Krzysztofa Kwiatkowskiego. Tę kandydaturę poprą także posłowie PSL i SLD.
PO ma kandydata na szefa NIK. Kto to? - Głosowanie odbędzie się najprawdopodobniej w lipcu - poinformował szef klubu PO Rafał Grupiński.
NIK krytykuje rekrutacje w samorządach Spośród czterech tys. urzędników zatrudnionych w skontrolowanych samorządach tylko połowa została przyjęta w drodze otwartego i konkurencyjnego naboru.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)