Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
przyczyny katastrofy
03.02.2011 08:49

Jest termin przesłuchania kontrolerów z wieży

Od poniedziałku polscy prokuratorzy w Rosji rozpoczną przesłuchania.

Podziel się
Dodaj komentarz
(prezydent.pl/GFDL)

Od poniedziałku polscy prokuratorzy przebywający w Rosji rozpoczną przesłuchania kontrolerów ze Smoleńska - zapowiedział prokurator generalny Andrzej Seremet.

Seremet powiedział w radiu TOK FM, że _ polscy prokuratorzy przygotowali listę kilkudziesięciu pytań _. - _ W czwartek trwają rozmowy z prokuratorami z komitetu śledczego, żeby uzgodnić listę tych pytań w tym sensie, żeby nie powtarzać pewnych pytań, żeby to sprawnie przebiegało _ - mówił prokurator generalny.

Dwóch polskich prokuratorów wojskowych zajmujących się śledztwem w sprawie katastrofy Tu-154M pod Smoleńskiem od wtorku przebywa w Moskwie, gdzie zapoznają się z dokumentami śledztwa prowadzonego przez Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej. Strona polska oczekiwała, że podpułkownik Karol Kopczyk i major Jarosław Sej wezmą też udział w przesłuchaniach świadków, w tym kontrolerów lotów z lotniska Siewiernyj w Smoleńsku.

Seremet zapowiedział też, że pod koniec marca powinien zostać zakończony wątek organizacyjny dot. przygotowań do lotu 10 kwietnia. _ - Sądzę, w ciągu kilku tygodni zapadną ostateczne decyzje procesowe _ - mówił. Dopytywany, czy mogą to być zarzuty, odparł: _ nie jest to wykluczone _.

Prokurator generalny dodał, że gdy ekspertyza fonoskopijna Instytutu Ekspertyz Sądowych w Krakowie będzie gotowa, to będzie rekomendował prokuratorom prowadzącym śledztwo, aby ją przedstawili opinii publicznej. Jak ujawnił, w ostatnich dniach odbyła się pierwsza część eksperymentu polegająca na rejestracji odgłosów silnika i pracy urządzeń Tu-154M.

_ - Część eksperymentu naziemnego jest już zakończona, w ciągu najbliższych tygodni odbędzie się druga część eksperymentu polegająca na rejestracji wszystkich odgłosów wydawanych w kabinie samolotu w trakcie jego lotu _ - mówił.

Jak dodał, po jego zakończeniu oraz - jak zaznaczył - po skonfrontowaniu brzmienia rejestracji kopii z oryginałem czarnych skrzynek, który jest w dyspozycji Rosjan - będzie możliwe wydanie opinii końcowej przez biegłych fonoskopów z Instytutu Ekspertyz Sądowych w Krakowie.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/69/t130629.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/smolensk;przedmiotem;partyjniackiej;gry,213,0,764373.html) Smoleńsk przedmiotem "partyjniackiej" gry Tak twierdzi posłanka PJN, która była gościem Programu Trzeciego Polskiego Radia.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/252/t20476.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pis;atakuje;po;zgadza;sie;na;raport;mak,182,0,763830.html) PiS atakuje: PO zgadza się na raport MAK Antoni Macierewicz jest zaskoczony odrzuceniem projektów uchwał ws. raportu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/89/t95321.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/sprawe;smolenska;badaja;polscy;wyslannicy,83,0,763731.html) Sprawę Smoleńska badają polscy wysłannicy Dwóch polskich prokuratorów wojskowych przyjechało już do Moskwy.
Tagi: przyczyny katastrofy, mak, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz