Notowania

Przejdź na
suski
14.05.2012 13:23

Jest śledztwo ws. naruszenia nietykalności cielesnej posła Suskiego

Prokuratura Rejonowa Warszawa-Śródmieście wszczęła już śledztwo z urzędu w sprawie uderzenia kijem w rękę posła Suskiego, który chciał przejść przez blokadę związkowców przed Sejmem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

Stołeczna prokuratura wszczęła śledztwo ws. naruszenia nietykalności cielesnej posła PO Pawła Suskiego podczas piątkowej blokady Sejmu przez NSZZ _ Solidarność _. Prokurator bada też zawiadomienie PiS ws. incydentu z udziałem Stefana Niesiołowskiego z PO i dziennikarki Ewy Stankiewicz.

[na zdjęciu: protest Solidarności pod Sejmem]

_ - Na razie nie badamy samej blokady Sejmu przez związkowców _ - powiedział dziś rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Dariusz Ślepokura. Dodał, że warunkiem zaistnienia przestępstwa _ zmuszania do określonego zachowania się (a takie można by rozważać przy blokadzie Sejmu) jest użycie _przemocy lub groźby bezprawnej.

Prokuratura Rejonowa Warszawa-Śródmieście wszczęła już śledztwo z urzędu w sprawie uderzenia kijem w rękę posła Suskiego, który chciał przejść przez blokadę związkowców przed Sejmem. Podstawą śledztwa jest artykuł Kodeksu karnego przewidujący grzywnę, karę ograniczenia wolności albo do 3 lat pozbawienia wolności za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego.

Ślepokura dodał, że do prokuratury okręgowej wpłynęło już doniesienie posła PiS Marcina Mastalerka o możliwości popełnienia przestępstwa przez posła PO Stefana Niesiołowskiego wobec Ewy Stankiewicz. Nie wykluczył, że sprawa trafi do prokuratury rejonowej.

_ - Stefan Niesiołowski jest przez nas oskarżany o to, że po pierwsze, dopuścił się groźby karalnej - zniszczenia mienia, to jest kamery; naruszył nietykalność cielesną dziennikarki, a także uniemożliwiał dziennikarce wykonywanie swoich czynności zawodowych _ - oświadczył Mastalerek.

W serwisie Youtube można zobaczyć nagranie, gdy Stankiewicz (autorka m.in. filmu _ Solidarni 2010 _) filmowała pod Sejmem. Niesiołowskiego, mimo że mówił, by tego nie robiła. _ Won stąd _ - rzucił Niesiołowski do Stankiewicz i odepchnął kamerę. Niesiołowski zadeklarował, że zrzeknie się immunitetu, jeśli do prokuratury trafi doniesienie ws. rzekomego zaatakowania przez niego dziennikarki. Zapewnił, że nie dotknął Stankiewicz, a jedynie odsunął od swojej twarzy jej kamerę.

_ Kto używa przemocy lub groźby bezprawnej w celu zmuszenia dziennikarza do opublikowania lub zaniechania opublikowania materiału prasowego albo do podjęcia lub zaniechania interwencji prasowej, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3 _ - stanowi Prawo prasowe.

Czytaj więcej w Money.pl
Ruch Palikota skarży posła PiS. Za co? Klub złożył wniosek do o ukaranie posła PiS za jego wypowiedź na temat związków partnerskich.
Kolejny pozew wyborczy. Teraz za "chlanie" Wiceminister Skarbu Państwa Jan Bury (PSL) złożył dziś pozew w trybie wyborczym przeciwko posłowi PiS Markowi Suskiemu.
Wyższe kary za znęcanie się nad zwierzętami Suski: Nowela ustawy o ochronie zwierząt może zostać uchwalona jeszcze w tej kadencji Sejmu.
Tagi: suski, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz