Notowania

tymoszenko
13.11.2012 10:26

Jest decyzja, co dalej z Tymoszenko

Charkowski sąd bada nadużycia, jakich była premier miała się dopuścić w latach 90., gdy kierowała firmą Zjednoczone Systemy Energetyczne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

*Charkowski sąd po raz dziewiąty odłożył rozpatrywanie sprawy Julii Tymoszenko. Tym razem do 23 listopada. Chodzi o nadużycia, jakich Tymoszenko miała się dopuścić w latach 90., gdy kierowała firmą Zjednoczone Systemy Energetyczne. *

Sędziowie argumentują, że Julia Tymoszenko nie zgodziła się na udział w posiedzeniu ze względu na stan zdrowia a oni nie chcą rozpatrywać sprawy pod jej nieobecność.

Adwokat Julii Tymoszenko Serhij Własenko ostrzega, że stan zdrowia jego klientki jest bardzo zły, ponieważ od 16 dni prowadzi ona głodówkę przeciwko fałszerstwom wyborczym._ - Ona znacznie schudła, nie ma siły, aby mówić, czy pisać - _powiedział Własenko.

Prokuratura oskarża Julię Tymoszenko o to, że kierowana przez nią w latach 90. firma Zjednoczone Systemy Energetyczne spowodowała straty budżetu państwa w wysokości niemal 4 milionów dolarów, a sama oskarżona unikała płacenia podatków w wysokości 681 tysięcy hrywien, czyli -według dzisiejszego kursu- 85 tysięcy dolarów.

Czytaj więcej w Money.pl
Coraz gorszy stan zdrowia Tymoszenko Tymoszenko wciąż ma silny głos i dobrze się trzyma, jednak jej stan fizyczny uległ pogorszeniu.
Tymoszenko przegrała nawet w więzieniu W specjalnym okręgu wyborczym nr 631375 w charkowskim więzieniu partia Batkiwszczyna (Ojczyzna) byłej premier zdobyła 24 z 938 głosów.
Tagi: tymoszenko, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz