Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Jest akt oskarżenia w sprawie zabójstwa Papały

0
Podziel się

Gangsterzy Ryszard B. i Andrzej Z. oskarżeni będą o nakłanianie do mordu na Papale.

Jest akt oskarżenia w sprawie zabójstwa Papały
(PAP/Andrzej Rybczyński)
bEivdsqJ

Prokuratura Apelacyjna w Warszawie skieruje do sądu akt oskarżenia przeciwko Andrzejowi Z., ps. Słowik, i Ryszardowi B.

O planowanym oskarżeniu Andrzeja Z. i Ryszarda B. PAP pisała już w czerwcu. Prokurator Robert Majewski, szef prowadzącego postępowanie ws. zabójstwa głównego komendanta policji, gen. Marka Papały (na zdjęciu)warszawskiego wydziału Prokuratury Apelacyjnej ds. przestępczości zorganizowanej, informował, że wobec gangsterów Ryszarda B. i Andrzeja Z. zostanie skierowany akt oskarżenia o nakłanianie do mordu na Papale.

Jak poinformował rzecznik prasowy prokuratury Zbigniew Jaskólski, Ryszard B. został oskarżony o nakłanianie i współudział w zbrodni, a Andrzej Z. - o nakłanianie do jej popełnienia.

bEivdsqL

Od 2003 r. na Ryszardzie B., gangsterze z _ Pruszkowa _, ciąży zarzut nakłaniania w 1998 r. za 30 tys. dolarów Zbigniewa G. do zabójstwa Papały oraz obserwowania miejsca zabójstwa. Ryszarda B. zatrzymano w 2001 r. w Meksyku, który wydał go Polsce. Skazano go już na 25 lat za zabójstwo szefa gangu pruszkowskiego Andrzeja Kolikowskiego, _ Pershinga _.

Andrzejowi Z. postawiony będzie zarzut nakłaniania płatnego zabójcy Artura Zirajewskiego do zabójstwa Papały za 40 tys. dolarów postawiono w 2005 r. _ Słowik _ - skazany za szefowanie _ Pruszkowowi _ - przebywa w areszcie od czasu ekstradycji z Hiszpanii w 2003 roku.

| ZABÓJSTWO GEN. MARKA PAPAŁY |
| --- |
| Byłego szefa policji zastrzelono 25 czerwca 1998 r. przed blokiem w Warszawie, gdzie mieszkał. Wielowątkowe śledztwo przedłużano już wiele razy. W śledztwie przesłuchano ok. 400 świadków; kilkudziesięciu wiele razy. Czynności śledcze podejmowały UOP, ABW i prokuratura m.in. w USA, Szwecji, Austrii i w Niemczech. |

bEivdsrm
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)