Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Jarosław Kaczyński
18.12.2012 18:18

Jerzy Miller stawi się w prokuraturze

Jestem gotów ponownie stawić się na przesłuchania - tak decyzję sądu o wznowieniu śledztwa w sprawie nadzoru nad BOR skomentował Jerzy Miller.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

Sąd uchylił decyzję prokuratury o umorzeniu śledztwa w sprawie domniemanego niedopełnienia obowiązków i niewłaściwego nadzoru nad BOR przez Jerzego Millera w 2010 roku, gdy doszło do katastrofy smoleńskiej. Sąd nakazał między innymi ustalenie, co ówczesny minister MSWiA wiedział na temat zabezpieczenia wizyty Lecha Kaczyńskiego w Katyniu w kwietniu 2010 roku.

Jerzy Miller powiedział, że dla niego w tej sprawie sytuacja jest jasna. Zaznaczył, ze jeśli będzie taka potrzeba to się stawi na przesłuchanie. _ - To nie jest gotowości, tylko obowiązek bo jak się pełni funkcje, to należy zadać relację z tego pełnienia funkcji jeżeli jest to dla jakiegokolwiek organu państwa interesujące _ - Mówił Miller.

Były szef MSWiA był już przesłuchiwany w tej sprawie w prokuraturze Warszawa- Praga w ubiegłym roku.

Zażalenie na decyzję o umorzeniu śledztwa złożyła Marta Kaczyńska oraz pełnomocnik Jarosława Kaczyńskiego Piotr Pszczółkowski.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosja nas ignoruje? "Nie ma innego wyjścia" Do MSZ został wezwany dziś ambasador Rosji. _ To działania o charakterze rutynowym _.
"Tusk powinien podać się do dymisji" Jacek Sasin, poseł PiS, powiedział, że przeprosiny premiera były gorzkie, gdyż z jego przemówienia Tuska wynikało, iż nie ma on sobie i swoim pracownikom nic do zarzucenia.
Kaczyński to najwybitniejszy Polak? Wszyscy, którzy negują jego znaczącą rolę mówią nieprawdę, twierdzi prezes PiS.
Tagi: Jarosław Kaczyński, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz