Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
policja
24.06.2012 12:56

Jazda po alkoholu. 12- letni chłopiec prowadził auto po pijanemu

Policjanci zatrzymali go po pościgu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Artur Barbarowski/East News)

Policjanci z Tolkmicka (warmińsko-mazurskie) zatrzymali 12-letniego chłopca, który kierował autem i był pijany. W wydychanym powietrzu miał 0,5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali go po pościgu.

Jak poinformował Krzysztof Nowacki z elbląskiej policji, do zatrzymania chłopaka doszło po tym, gdy dyżurny policji otrzymał informację o dziwnie poruszającej się skodzie, jadącej bez świateł. Policjanci pojechali to sprawdzić.

Gdy chcieli zatrzymać samochód do kontroli, zaczął on uciekać. Po krótki pościgu i zablokowaniu auta, okazało się, że za kierownicą skody siedzi 12-letni chłopiec. Po badaniu alkomatem okazało się, że jest pijany.

Chłopak przyznał się, że wziął auto wujka z warsztatu nie mówiąc o tym nikomu a przed jazdą wypił piwo. Teraz 12-latkiem zajmie się sąd rodzinny i dla nieletnich. Chłopiec ma już przydzielonego wcześniej kuratora. Powodem było częste opuszczanie przez chłopaka zajęć lekcyjnych.

Czytaj więcej o problemach z alkoholem Polaków w Money.pl
Wczoraj wypili, dziś mogą pójść siedzieć Nie będzie żadnej pobłażliwości dla tych, którzy wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu - zapowiada policja.
Plaga pijanych. Za to mniej ofiar 39 osób zginęło, a 438 zostało rannych w 347 wypadkach podczas ostatniego weekendu wakacji na polskich drogach.
Alkohol w ciąży? Kontrowersyjne wyniki badań Dotąd przeważała opinia, że przyszłe matki nie powinny sięgać po jakiekolwiek trunki. Ale niektórzy eksperci uważają inaczej.
Tagi: policja, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz