Notowania

kieorwcy
08.02.2010 07:04

Jazda bez pasów, dokumentów i bez mandatu

Na drogach wewnętrznych nie obowiązuje kodeks wykroczeń.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

Na drogach wewnętrznych można bezkarnie jeździć bez zapiętych pasów, prawa jazdy i rozmawiać przez telefon, nie obowiązuje tam bowiem kodeks wykroczeń.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, które chce to zmienić, przygotowało nowelizację stosownej ustawy - pisze Dziennik _ Polska _.

Wykroczenia popełniane na drogach wewnętrznych są zmorą policji i straży miejskiej. Na przykład w Łodzi można jechać o północy czteropasmową ulicą Hetmańską, bez włączonych świateł i nie dostać mandatu. Mieszkańcy bez przerwy składają skargi, bo ulica Hetmańska to tradycyjne miejsce nielegalnych wyścigów samochodowych i motocyklowych. Niestety policja nie może nic zrobić - alarmuje dziennik _ Polska _.

MSWiA postanowiło uporządkować ten stan rzeczy. Małgorzata Woźniak, rzecznik resortu mówi, że zgodnie z nowymi przepisami policja i straż miejska będą mogły interweniować na wszystkich ulicach - także osiedlowych i otaczających supermarkety. Gdy zmiany wejdą w życie, ktoś zastawi miejsce dla niepełnosprawnych na parkingu obok hipermarketu będzie się mógł liczyć z surowszymi konsekwencjami niż zwrócenie uwagi - czytamy w dzienniku.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Kierowcy dostaną po kieszeni ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/kierowcy;dostana;po;kieszeni,99,0,366947.html )
* [ Cykliści wywalczą zmiany w prawie? ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/cyklisci;wywalcza;zmiany;w;prawie,185,0,541625.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )

Raport Money.pl

Tagi: kieorwcy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz