Notowania

jaser arafat
15.07.2012 15:38

Jaser Arafat został otruty? Szykują akt oskarżenia

Wdowa po legendarnym przywódcy Palestyńczyków Jaserze Arafacie złoży oskarżenie o otrucie jej męża.

Podziel się
Dodaj komentarz
(imago stock&people/EAST NEWS)

Wdowa po legendarnym przywódcy Palestyńczyków Jaserze Arafacie złoży oskarżenie o otrucie jej męża. Poinformował o tym adwokat Suhy Arafat w wywiadzie dla francuskiej gazety _ Le Matin Dimanche _.

Marc Bonnant powiedział, że oskarżenie zostanie złożone w ciągu miesiąca. Dodał, że dokument wpłynie do sądu w Paryżu, gdzie zmarł palestyński przywódca. Oskarżenie zostanie skierowane przeciwko nieznanemu sprawcy i będzie dotyczyło otrucia.

Najnowsze badania wskazują, że Jaser Arafat mógł zostać otruty radioaktywnym i silnie toksycznym polonem 210. W związku z tym Tunezja zaapelowała do ministrów krajów arabskich o spotkanie, które pomogłoby wyjaśnić sprawę domniemanego zamordowania palestyńskiego polityka.

Władze palestyńskie wyraziły zgodę na ekshumację zmarłego w 2004 roku Arafata. Wniosek o wydobycie zwłok z grobu i przebadanie ich złożyła wdowa po Palestyńczyku Suha. Kobieta początkowo sprzeciwiała się wykonaniu sekcji zwłok, zmieniła jednak zdanie, gdy szwajcarski instytut wykrył niepokojąco wysokie ilości polonu w ubraniu Jasera Arafata.

W 2006 roku polonem otruto byłego sowieckiego szpiega Aleksandra Litwinienkę, który próbował wyjaśnić sprawę morderstwa opozycyjnej dziennikarki Anny Politkowskiej. W pożegnalnym liście skierowanym do przyjaciela, Aleksandra Goldfarba Litwinienko obarczył odpowiedzialnością za swoje otrucie prezydenta Rosji Władimira Putina.

Czytaj więcej w Money.pl
Arafata otruto? Palestyńczycy wskazują kto Twierdzą, że mają na to dowody. Rodzina legendarnego przywódcy odcina się od tych oskarżeń.
Barosso ostrzega. "Należy położyć temu kres" Przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso jest pewien, że prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas i jego premier Salam Fajad szczerze pragną osiągnięcia pokoju z Izraelem.
Rząd nie wypłaci pensji pracownikom. Bo... Palestyński minister finansów Nabil Kasis określił obecny kryzys jako najgorszy od trzech lat.
Tagi: jaser arafat, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz