Notowania

jarosław wałęsa
25.10.2011 21:25

Jarosław Wałęsa został przesłuchany w szpitalu

Syn byłego prezydenta nic nie pamięta z przebiegu wypadku - oświadczył po trwającym kilkanaście minut przesłuchaniu jego prawnik.

Podziel się
Dodaj komentarz
(thelinke/iStockphoto)

*Europoseł i syn byłego prezydenta został dziś przesłuchany jako świadek w śledztwie w sprawie wypadku motocyklowego, w którym sam został poszkodowany. Nic nie pamięta z przebiegu wypadku - oświadczył po trwającym kilkanaście minut przesłuchaniu jego prawnik.*

Jak poinformował prokurator Waldemar Osowiecki, szef nadzorującej postępowanie Prokuratury Okręgowej w Płocku, syn byłego prezydenta rozpoczął zeznawanie o godzinie 12. Przesłuchiwał go w Wojskowym Instytucie Medycznym przy ul. Szaserów w Warszawie prokurator Prokuratury Rejonowej w Sierpcu, gdzie toczy się śledztwo w sprawie wypadku.

_ - To przesłuchanie jest niezbędne, bo prokuratura powołała biegłego z Instytutu Ekspertyz Sądowych w Krakowie, który ma ocenić całokształt okoliczności wypadku. Do tego jest mu potrzebna także relacja pana Wałęsy _ - wyjaśnił Osowiecki.

Jak dodał, pytania mają dotyczyć warunków na drodze, prędkości motocykla prowadzonego przez Wałęsę i położenia poszczególnych uczestników zdarzenia. Przesłuchanie odbyło się bez udziału psychologa; według Osowieckiego nie ma bowiem takiej konieczności.

Po trwającym kilkanaście minut przesłuchaniu uczestniczący w nim pełnomocnik syna prezydenta mec. Dariusz Strzelecki powiedział, że J. Wałęsa nic nie pamięta z przebiegu tragicznego zdarzenia. - _ Ostatnie co pamięta, to śniadanie, jakie spożył w Trójmieście _ - powiedział adwokat w TVN24.

Do wypadku doszło 2 września w miejscowości Stropkowo (Mazowieckie) na drodze krajowej nr 10 Toruń-Warszawa. Już wcześniej prokuratura informowała, że badania laboratoryjne nie wykazały, by w chwili wypadku Jarosław Wałęsa miał alkohol we krwi.

W związku z wypadkiem sierpecka prokuratura rejonowa prowadzi śledztwo w sprawie naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym i spowodowania wypadku, którego skutkiem były obrażenia ciała. Grozi za to kara pozbawienia wolności do trzech lat.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że do wypadku Jarosława Wałęsy doszło, gdy stojąca na poboczu terenowa toyota włączała się do ruchu. Wtedy nastąpiło zderzenie z jadącym drogą motocyklem kierowanym przez Jarosława Wałęsę. Wcześniej toyota zatrzymała się na poboczu w pobliżu stojącego tam samochodu ciężarowego, który uległ awarii.

Po udzieleniu pierwszej pomocy Jarosław Wałęsa w stanie bardzo ciężkim został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do Szpitala Wojewódzkiego w Płocku i jeszcze tego samego dnia wieczorem, także śmigłowcem, do warszawskiego szpitala przy ul. Szaserów. W wypadku doznał wielu złamań, m.in.: kości udowych, miednicy, kości przedramion, uszkodzony został też kręgosłup.

W połowie września lekarze z Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie poinformowali, że zakończyli wszystkie planowane operacje Jarosława Wałęsy - w sumie było ich 17. Podali wtedy, że Jarosław Wałęsa będzie przygotowywany do rehabilitacji - według przewidywań będzie ona długotrwała, w warunkach szpitalnych kilka tygodni, a następnie poza szpitalem.

Czytaj o wypadku Jarosława Wałęsy
[ ( http://static1.money.pl/i/h/174/t86446.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/walesa;po;wypadku;zaczela;sie;rehabilitacja,196,0,921796.html) Wałęsa wciąż w szpitalu. Rokowania lekarzy Poprawia się stan zdrowia eurodeputowanego Jarosława Wałęsy. Syn byłego prezydenta, który drugiego września uległ poważnemu wypadkowi motocyklowego, leczy się w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/51/t85811.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/poprawia;sie;stan;zdrowia;jaroslawa;walesy,96,0,906336.html) Jarosław Wałęsa odłączony od respiratora Syn byłego prezydenta jest całkowicie przytomny.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/219/t155867.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wypadek;walesy;jest;sledztwo;prokuratury,81,0,903249.html) Wypadek Wałęsy. Najnowsze informacje Płocka prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie wypadku, w którym ciężko ranny został Jarosław Wałęsa.
Tagi: jarosław wałęsa, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz