Notowania

kaczyński
22.05.2013 21:19

Jarosław Kaczyński złamało prawo?

O możliwości popełnienia przestępstwa przez prezesa PiS do prokuratury doniósł polityk PO.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Witold Rozbicki/Reporter)

Poseł PO Cezary Tomczyk skierował do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego przestępstwa nieujawnienia w oświadczeniu majątkowym ponad 400 tys. zł darowizny od Prawa i Sprawiedliwości.

_ Wysłałem dzisiaj pocztą zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez Jarosława Kaczyńskiego _ - poinformował Tomczyk. W przekazanym zawiadomieniu powołuje się na doniesienia medialne, według których Kaczyński miał otrzymać od klubu PiS 300 tys. złotych, które zapłacił adwokatowi Rafałowi Rogalskiemu za reprezentowanie go w sprawach związanych z katastrofą smoleńską.

Kolejne 100 tys. zł PiS miało przekazać kancelarii prawnej z Pomorza, która reprezentowała Kaczyńskiego m.in. w sprawach o naruszenie dóbr osobistych z Januszem Kaczmarkiem, Romanem Giertychem i Januszem Palikotem - napisano w zawiadomieniu.

_ Oba przysporzenia majątkowe Kaczyński winien był wpisać w oświadczenie majątkowe lub rejestr korzyści, które składał jako poseł na Sejm RP, czego jednak nie uczynił. (...) Podanie nieprawdy lub zatajenie prawdy w oświadczeniu o stanie majątkowym powoduje odpowiedzialność na podstawie art. 233 kodeksu karnego _ - napisano w zawiadomieniu skierowanym przez Tomczyka do prokuratury.

Tomczyk powołuje się na artykuł _ Kasa i Sprawiedliwość _ w _ Newsweeku _. Przywołuje też wypowiedź rzecznika PiS, że pomoc prawna dla rodzin smoleńskich była finansowana za pośrednictwem klubu parlamentarnego PiS.

Platforma przykrywa kłopoty Nowaka?Przypomnijmy, że Prokuratura Okręgowa wszczęła i powierzyła do prowadzenia CBA śledztwo w sprawie podania nieprawdy w oświadczeniu majątkowym ministra transportu Sławomira Nowaka, który nie wykazał w nim drogiego zegarka i leasingowego samochodu.

Jak powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Dariusz Ślepokura, potwierdzając swe wcześniejsze wypowiedzi dla TVN24, śledztwo ws. podania nieprawdy w oświadczeniu majątkowym prokurator wszczął we wtorek. Chodzi o nieujawnienie w oświadczeniu majątkowym posiadania zegarka o wartości powyżej 10 tys. zł i leasingowania samochodu Volvo. Zawiadomienie do prokuratury złożył poseł Solidarnej Polski, powołując się na doniesienia tygodnika Wprost - dodał rzecznik prokuratury.

Czytaj więcej w Money.pl
Tusk tworzy problem, a potem go rozwiązuje Po spotkaniu z kobietami, które urodziły po 17 marca 2013 roku, premier poinformował, że także one zostaną objęte ustawą.
Rewolucja w Platformie. Tusk odkrywa karty Premier ujawnia, kiedy wyruszy w objazd po kraju. Wykorzysta pomysły PiS?
Kolejny sondaż pogrąża Platformę Obywatelską Poniżej progu wyborczego znalazłyby się PSL, Solidarna Polska oraz Nowa Prawica.
Tagi: kaczyński, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości, pap
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz