Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Jarosław Kaczyński na Ukrainie. Odpowiada Sikorskiemu

0
Podziel się:

Nie tylko Ukraina potrzebuje Unii Europejskiej, ale też Bruksela - Ukrainy - podkreślił prezes PiS.

Jarosław Kaczyński na Ukrainie. Odpowiada Sikorskiemu
(Witold Rozbicki/Reporter)

Kontynuowanie dzieła prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który dążył do integracji Ukrainy z Unią Europejską - tak o celu swojej wizyty w Kijowie mówił prezes PiS.

Aktualizacja 15:55

Jarosław Kaczyński, podczas krótkiego spotkania z polskimi dziennikarzami, podkreślał, że nie tylko Ukraina potrzebuje Unii Europejskiej, ale też Bruksela - Ukrainy. Prezes Prawa i Sprawiedliwości zastrzegł, że swoją wizytą w Kijowie nie chce mieszać się w sprawy wewnętrzne kraju. Chce jedynie wesprzeć obywateli ukraińskich w ich unijnych aspiracjach.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości skrytykował także brutalną akcję milicji, która w sobotę nad ranem rozpędziła demonstracje na Majdanie, raniąc kilkadziesiąt i zatrzymując 35 osób. - _ Odpowiedzialni za użycie siły powinni być ukarani _ - oświadczył Kaczyński.

Jarosław Kaczyński odniósł się też do słów szefa polskiej dyplomacji z Twittera. Radosław Sikorski napisał, że oczekuje od polityków PiS deklaracji, _ ile polskich miliardów chcą wpompować w skorumpowaną gospodarkę Ukrainy, by przekupić prezydenta Janukowycza _. Prezes Kaczyński nazwał tę wypowiedź _ kramikarską _.

Na Ukrainie od ponad tygodnia trwają protesty, od czasu, gdy rząd zrezygnował z podpisania umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/139/m87179.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/zamieszki;na;ukrainie;ue;krytykuje;dzialania;milicji,220,0,1432540.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) UE zareagowała na działania milicji na Ukrainie Unia Europejska potępiła _ nadmierną przemoc _ przeciwko demonstrantom w Kijowie. Wezwała władze Ukrainy do poszanowania wolności słowa i zgromadzeń oraz do wyciągnięcia konsekwencji wobec odpowiedzialnych za przemoc.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/205/m242893.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zamieszki;na;ukrainie;jest;oswiadczenie;julii;tymoszenko,140,0,1432460.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Julia Tymoszenko zaapelowała do rodaków Julia Tymoszenko apeluje do Ukraińców o masowy udział w antyrządowych i prozachodnich manifestacjach. Oświadczenie byłej premier odczytała jej córka Jewhenia.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/199/m131271.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/miller;akcja;ukrainskiej;milicji;budzi;sprzeciw,127,0,1432447.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Leszek Miller: Trudno to usprawiedliwić Lider SLD Leszek Miller powiedział, że pobicie przez ukraińską milicję zwolenników integracji europejskiej budzi sprzeciw. Skrytykował jednocześnie Unię Europejską.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)