Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Jarosław Kaczyński: Mam poczucie, że prezydent został zamordowany

0
Podziel się:

- Dla mnie to będzie strasznie trudna sprawa - mówi prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Jarosław Kaczyński: Mam poczucie, że prezydent został zamordowany
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bESNOapx

Lech Kaczyński mógł zostać zamordowany, a nawet, jeśli katastrofa smoleńska była tragicznym wypadkiem, to odpowiedzialność za nią ponosi premier Donald Tusk - uważa Jarosław Kaczyński.

- _ Lech Kaczyński naraził się tym, którzy nie chcą, żeby Polska była skuteczna w swojej podmiotowości. Wszystko wskazuje na to, że skończyło się zamachem. Mam poczucie, że prezydent Lech Kaczyński został zamordowany _ - powiedział Jarosław Kaczyński w rozmowie z dziennikarzem Onetu.

- _ W Polsce jak i zagranicą były osoby, które mogły skorzystać na śmierci Lecha Kaczyńskiego. I skorzystały. Nie ukrywam swojego negatywnego stosunku do Donalda Tuska. Jeśli to był tylko wypadek, to tym bardziej ponosi odpowiedzialność za śmierć Lecha Kaczyńskiego i całej delegacji prezydenckiej _ - dodał Kaczyński.

bESNOapz

Prezes PiS zapytany, czy chciałby ekshumacji brata i bratowej stwierdził: _ Nie wykluczam, że będzie konieczna. Jeśli w uczciwym śledztwie, po zmianie władzy, prokuratura uzna, że trzeba dokonać ekshumacji, to nie będzie wyjścia. Dla mnie to będzie strasznie trudna sprawa _.

Czytaj więcej w Money.pl
Ważna decyzja ws. śledztwa smoleńskiego Prokurator NPW wydał postanowienie o przedłużeniu śledztwa na wniosek wojskowego prokuratora okręgowego w Warszawie. To kolejne przedłużenie polskiego postępowania dotyczącego katastrofy .
Tak PiS obchodzi rocznicę Smoleńska Na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach zorganizowane zostaną uroczystości z udziałem najwyższych władz państwowych. Obchody rocznicy przed Pałacem Prezydenckim organizuje PiS.
Ekshumują 96 ofiar? Potrzebne są nowe sekcje Kolejne ekshumacje ofiar katastrofy smoleńskiej odbędą się nawet pomimo braku zgody rodzin.
bESNOaqa
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)