Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Jarosław Kaczyński
20.05.2012 16:03

Jarosław Kaczyński chce utworzenia nowego województwa

Zdaniem prezesa Prawa i Sprawiedliwości bez tego nie da się rozwijać części Polski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

- _ Nie da się rozwijać tej części Polski bez powstania województwa środkowopomorskiego _ - powiedział dziś na spotkaniu z mieszkańcami Koszalina (Zachodniopomorskie) prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Województwo - jak dodał - powinno mieć dwie stolice. W jednej znalazłaby się siedziba administracji rządowej czyli urząd wojewody, w drugiej siedziba administracji samorządowej, czyli urząd marszałkowski._ _

_ - Powody na stworzenie tego województwa są naprawdę racjonalne. To nie jest żaden pomysł, żeby nadmiernie rozbudowywać administrację _ - powiedział. Zapewnił, że jeżeli PiS dojdzie do władzy, to sprawa zostanie szybko podniesiona.

Prezes PiS mówiąc o Zachodnim Pomorzu podkreślił, że _ jest to zapomniana przez władze ziemia, której szanse nie są wykorzystywane. _

_ - W tym województwie, jako jedynym w Polsce nastąpiło zjawisko utraty pozycji, pogorszenia się relacji między przeciętnym dochodem w UE a przeciętnym dochodem tutaj. Wszystkie inne województwa zbliżają się do tej przeciętnej. To jedno województwo się oddala _ - powiedział powołując się na ostatni raport Ministerstwa Rozwoju Regionalnego.

Taki stan regionu - według prezesa PiS - to efekt fatalnej koncepcji rozwoju kraju, tzw. _ polaryzacyjno-dyfuzyjnej, sprowadzającej się do tego, żeby koncentrować środki rozwojowe w tych miejscach, gdzie już jest bogato. _

W opinii Kaczyńskiego tę koncepcję trzeba zdecydowanie odrzucić. _ - Polsce jest potrzeba ekipa z zupełnie nową koncepcją gospodarczą i nową koncepcją cywilizowanej umowy społecznej dotyczącej takich spraw jak emerytury, opieka społeczne, służba zdrowia i polityka prorodzinna _ - powiedział.

Odpowiadając na pytania z sali dotyczące m.in. planów spółki PGE ulokowania w podkoszalińskiej wsi Gąski elektrowni jądrowej, Kaczyński powiedział, że _ ta lokalizacja to albo wynik jakiejś nieprawdopodobnej głupoty, albo ktoś - przewrotnie - chce doprowadzić do tego, żeby tej elektrowni nie było _.

Dodał, że jest zwolennikiem przeprowadzenia ogólnonarodowego referendum na temat wykorzystania energii atomowej w Polsce. _ - Mówię uczciwie, jestem przeciw takim lokalizacjom, ale jestem za elektrowniami atomowymi. Oczywiście jeśli społeczeństwo będzie uznawało, że nie chce, to wbrew społeczeństwu tego nie można robić _ - powiedział prezes PiS.

W spotkaniu w Koszalinie uczestniczyło kilkaset osób. Frekwencja przerosła oczekiwania organizatorów wizyty. Nie wszyscy zainteresowani mogli wejść do sali i w holu wystawiono dodatkowe nagłośnienie. Jeden z mieszkańców Gąsek podarował Jarosławowi Kaczyńskiemu moherowy beret, który nazwał _ antyatomowym symbolem _.

Czytaj więcej w Money.pl
"Rząd niszczy pracownika, my z tym skończymy" _ Umowy śmieciowe i odbieranie praw emerytalnych _ - to zdaniem szefa PiS, największe grzechy Donalda Tuska. Zapowiedział...
"Tusk kopiuje Gierka!" Kaczyński też ma plan Prezes PiS krytykuje zmiany proponowane przez premiera, ale sam również chce powoływać nowe ministerstwa.
Kaczyński wie, kogo trzeba opodatkować Prezes PiS twierdzi, że sytuacja jest podobna do tej z 1989 roku. Jego zdaniem trzeba stworzyć nowy system.
Tagi: Jarosław Kaczyński, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz