Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Jarosław Gowin zdradza: Porozumienie prawicy pożądane, ale jeszcze niepewne

0
Podziel się:

Chcemy wspólnie działać na rzez odsunięcia obecnej ekipy PO-PSL od władzy - zapowiedział poseł.

Jarosław Gowin
Jarosław Gowin (Piotr Charchula/Reporter)
bESNBfph

Lider Polski Razem podkreślił w radiowej Jedynce, że przed planowanym wspólnym kongresem partii prawicowych za wcześnie mówić o zjednoczeniu ugrupowań.

- _ Chcemy wspólnie działać na rzez odsunięcia obecnej ekipy PO-PSL od władzy. Może to zrobić obóz zjednoczonej prawicy _- powiedział Jarosław Gowin. Zastrzegł, że wiele w kwestii współpracy opozycji wyjaśni dzisiejsza rozmowa Jarosława Kaczyńskiego ze Zbigniewem Ziobrą. - _ Mam nadzieję, że po tej rozmowie będziemy bliżsi porozumienia _- oświadczył poseł Gowin. Jego zdaniem, zjednoczony blok prawicy daje szanse na wygranie wyborów i zdobycie samodzielnej większości.

Prezes Polski Razem powiedział, że również on dwukrotnie spotkał się z Jarosławem Kaczyńskim. - _ Wszystkie ustalenia zapadają w naszych bezpośrednich rozmowach, wszystkie istotne elementy porozumienia zostały omówione _ - zaznaczył Jarosław Gowin. Jednym z takich ustaleń miałyby być wspólne listy w wyborach do sejmików wojewódzkich. To byłyby listy tej zjednoczonej prawicy, ale zachowującej wewnętrzną niezależność - dodał lider Polski Razem.

bESNBfpj

Dzisiejsza rozmowa Jarosława Kaczyńskiego ze Zbigniewem Ziobrą będzie pierwszym spotkaniem obu polityków od kilku lat. Lider Solidarnej Polski został usunięty z PiS w listopadzie 2011 roku. Z kolei Jarosław Gowin, były minister sprawiedliwości, odszedł z PO we wrześniu ubiegłego roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Nowy wniosek o wotum nieufności dla rządu - _ Będzie drugą szansą dla posłów, aby odcięli się od niewyjaśnionych spraw _ - mówią politycy PiS.
Pojedynek osobowości w wyborach do PE Znani i wyraziści politycy są liderami list w okręgu małopolsko-świętokrzyskim. O mandaty walczyć będą: Jarosław Gowin (PR), Jan Hartman (EP-TR).
Odwołanie Rostowskiego połączy opozycję? Posłowie krytykują ministra finansów za zapowiedź zwiększenia deficytu budżetowego do 51 miliardów złotych.
bESNBfpK
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)