Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Jarosław Gowin w ogniu krytyki. "Nieprzyzwoite słowa"

0
Podziel się:

SLD jest wściekłe, a PiS i Solidarna Polska twierdzą, że minister Jarosław Gowin nie powinien przepraszać za swoją wypowiedź.

Jarosław Gowin w ogniu krytyki. "Nieprzyzwoite słowa"
(Reporter Poland)
bFeYOyzV

SLD jest wściekłe, PO mówi o dobrych intencjach, a PiS i Solidarna Polska twierdzą, że minister Jarosław Gowin nie powinien przepraszać za swoją emocjonalną wypowiedź. To reakcje polityków na gafę ministra._ _

_ - Tu nie ma za co przepraszać. Największym przeproszeniem będzie zagłosowanie za wnioskiem o komisję śledczą w sprawie Amber Gold. Jeśli minister dostrzegł sitwę, której przez długi czas nie widział, to musi w związku z tym zmienić swoją decyzję w głosowaniu na temat komisji śledczej, żeby tę sitwę wyświetlić, pokazać obywatelom _ - powiedział rzecznik PiS Adam Hofman na piątkowej konferencji prasowej.

_ - Skoro jest przeciwny sitwom, to czemu jest w partii, która stworzyła największą do tej pory sitwę, sitwę gdańską: sędzia, prokurator, rozkład zajęć sądu na telefon? Takiej sitwy do tej pory nie widzieliśmy. Minister Gowin tym swoim stwierdzeniem o sitwie przyłącza się do zwolenników komisji śledczej, za co mu dziękujemy _ - dodał rzecznik PiS.

bFeYOyzX

Z kolei Zbigniew Ziobro na konferencji prasowej w Sejmie oświadczył, że SP _ nie będzie przykładać ręki do krytyki ministra Gowina za to, że chce coś wyjaśnić _. Według niego, szef resortu sprawiedliwości wielokrotnie zasłużył na słowa krytyki m.in., gdy - jak mówił Ziobro - _ nie popierał złożonego przez klub SP projektu konfiskaty majątku gangsterów, gdy nie popiera zdecydowanego zaostrzenia kar za okrutne zabójstwa dzieci _.

_ - Ale akurat w sprawie prób wyjaśnienia okoliczności afery Amber Gold i ściągnięcia akt w związku z tym z tamtejszego sądu minister Gowin na krytykę nie zasłużył _ - zaznaczył lider SP.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/168/128424.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wywiady/artykul/ziobro;tylko;kokietuje;gowina;jak;zawsze,173,0,1163949.html) *Ziobro tylko kokietuje Gowina. Jak zawsze * Małgorzata Kidawa-Błońska z PO ocenia słowa ministra sprawiedliwości.

Do wypowiedzi Gowina odniósł się też polityk SLD Józef Oleksy. Ocenił, że jest ona znamienna i pokazuje nonszalancję wobec prawa._ - Jest to wypowiedź nieprzyzwoita, niegodna ministra sprawiedliwości. W czasach, w których staramy się ukształtować świadomość prawną społeczeństwa i pewnego kultu dla prawa, minister sprawiedliwości mówi tak lekceważąco o prawie. Jest to nieprzyzwoita wypowiedź _ - powiedział były premier.

bFeYOyAd

Partyjni koledzy bronią Gowina, ale jego wypowiedzi nie pochwalają. Szef klubu PO Rafał Grupiński stoi na stanowisku, że minister powinien ważyć słowa niezależnie od tego, jak głębokie uzasadnienie mają jego krytyczne poglądy o pewnych zjawiskach w sądownictwie. Przewodniczący dodał, że Jarosław Gowin powinien też starać się zachowywać tak, by nie można mu było stawiać zarzutu, iż próbuje w jakimkolwiek stopniu naginać przepisy, czy źle je interpretować.

_ - Tak samo, jak stawia się zarzuty tym, którzy nie wykonują dobrze przepisów prawa, tak samo my jako politycy musimy bardzo uważać, co o tym prawie mówimy. Natomiast intencje ministra Gowina na pewno były dobre _- uważa Grupiński.

POSŁUCHAJ RAFAŁA GRUPIŃSKIEGO:

Przedwczoraj minister sprawiedliwości pytany o zarzuty medialne, że mógł złamać przepisy ustawy o ustroju sądów powszechnych, powiedział: _ Mam w nosie literę przepisów, ważny jest ich duch i ważne jest to, że Polacy mają prawo żyć w państwie, gdzie wymiar sprawiedliwości stoi na straży interesów obywateli, a nie na straży interesów sitwy tworzonej przez część środowisk prawniczych _.

Wczoraj minister przeprosił za sformułowanie, że _ ma w nosie literę przepisów _, ale jednocześnie podkreślił, że podtrzymuje sens tej wypowiedzi. Argumentował, że gdyby pozbawić ministra sprawiedliwości dostępu do akt sądowych, to nie mógłby sprawować nadzoru nad sprawnością postępowań, a także występować o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego.

bFeYOyAe
Czytaj więcej w Money.pl
Alarm dla Platformy. Polacy już w nią nie wierzą? PO wciąż traci poparcie, a tymczasem partia Jarosława Kaczyńskiego mocno zyskuje. Zobacz wyniki najnowszego sondażu.
Platforma radzi zespołowi PiS: Przejrzyjcie... Politycy PO postulują, by utworzony przez PiS zespół ds. obrony demokratycznego państwa przejrzał dokumenty swojej partii.
Ziobro wciąż wierzy. Liczy na Ludowców Opozycja nie rezygnuje. PiS, Solidarna Polska, Ruch Palikota i SLD są w tej sprawie zgodne.
bFeYOyAy
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)