Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
donald tusk
27.06.2013 11:37

Jarosław Gowin kontrkandydatem Tuska na szefa PO

Wygraliśmy pierwszą połowę. Kapitan strzelił wiele efektownych bramek. Ale w drugiej połowie przegrywamy, a kapitana opuszczają siły. Jest wyraźnie kontuzjowany- opowiada Gowin.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jacek Bednarczyk)

_ - Będę kandydował na stanowisko przewodniczącego Platformy Obywatelskiej _- ogłosił Jarosław Gowin. - Kamień spadł mi z serca, bardzo się cieszę - tak tę decyzję skomentował premier Donald Tusk.

Aktualizacja 13:52

- _ Wygraliśmy pierwszą połowę. Nasz kapitan strzelił wiele efektownych bramek. Ale w drugiej połowie przegrywamy, a naszego kapitana opuszczają siły. Jest wyraźnie kontuzjowany. Nadszedł czas na zmiany. Dlatego chcę dziś ogłosić, że będę kandydował na stanowisko przewodniczącego Platformy Obywatelskiej _- ogłosił Jarosław Gowin.

_ - Bardzo się cieszę, bo czułbym się osamotniony, gdybym startował sam w wyborach. Platforma to jest poważna partia i demokracja wymaga konkurencji. Obawiałem się innego scenariusza, ale teraz kamień z serca mi spadł _ - powiedział Tusk na konferencji prasowej w Opolu.

Według TVN24, Gowin na konferencji prasowej po godz. 13 ogłosi, że startuje w wyborach na szefa PO. Pojutrze w Chorzowie konwencja krajowa Platformy zmieni statut partii, aby umożliwić bezpośrednie wybory szefa PO. Tego samego dnia Rada Krajowa PO zdecyduje o harmonogramie bezpośrednich wyborów na przewodniczącego PO.

Do tej pory jedynie Tusk - który kieruje partią już 10 lat - zadeklarował, że wystartuje w wyborach na szefa PO. Startu nie wykluczył też wiceszef partii Grzegorz Schetyna.

- _ Liczę na to, że pierwsze nazwisko, które do tej pory funkcjonowało jako główny kontrkandydat dla premiera Tuska, czyli Grzegorz Schetyna, też ogłosi swoją decyzję. Więc będziemy mieli w czym wybierać _ - mówi Ewa Kopacz.

Według dotychczasowych ustaleń wybory szefa Platformy mają odbyć się w lipcu i sierpniu, a wybory w partyjnych kołach, powiatach i regionach - od 1 września do końca października. Nowego przewodniczącego wybiorą członkowie partii (jest ich około 40 tysięcy) w głosowaniu przez internet i korespondencyjnym.

Czytaj więcej w Money.pl
Gowin znika ze sceny? "Miałem gorączkę" Minister sprawiedliwości powiedział, że powodem jego nieobecności na posiedzeniu Rady Krajowej PO były kłopoty zdrowotne.
Gowin: Nie boję się walki i wyzwań _ Nie boję się walki, nie boję się wyzwań, po Konwencji Krajowej Platformy ogłoszę swoją decyzję _.
Gowin w PiS, czy to tylko odwracanie uwagi? Eksperci: _ Bez mocnego akcentu nie mielibyśmy się czym zajmować. Mówilibyśmy o ustawie śmieciowej, OFE, zmianie budżetu _.
Tagi: donald tusk, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz