Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Japonia zabiera głos w sprawie Ukrainy

0
Podziel się:

"Decyzja rosyjskiej Rady Federacji grozi zaostrzeniem napięcia w regionie i szkodzi pokojowi i stabilizacji społeczności międzynarodowej."

Premier Japonii Shinzo Abe
Premier Japonii Shinzo Abe (Reporter Poland)

Rząd Japonii wyraził głębokie zaniepokojenie decyzją Rady Federacji (izby wyższej parlamentu Rosji) zezwalającą na użycie sił zbrojnych na terytorium Ukrainy na żądanie prezydenta Władimira Putina.

W oświadczeniu opublikowanym przez japońskie ministerstwo spraw zagranicznych podkreślono, że _ decyzja rosyjskiej Rady Federacji grozi zaostrzeniem napięcia w regionie i szkodzi pokojowi i stabilizacji społeczności międzynarodowej _.

_ Japonia wyraża głęboką nadzieję, że sytuacja na Ukrainie zostanie uregulowana w sposób pokojowy i domaga się od wszystkich zainteresowanych stron aby postępowały z maksymalną powściągliwością i odpowiedzialnością, respektując prawo międzynarodowe oraz suwerenność i integralność terytorialną Ukrainy _ - głosi oświadczenie.

Czytaj więcej w Money.pl
Niemcy chcą grupy kontaktowej ws. Ukrainy Frank-Walter Steinmeier stwierdził, że sytuacja na Ukrainie jest skrajnie niebezpieczna, lecz zwrot jest jeszcze możliwy.
Brzeziński: Zajęcie Krymu to może być dopiero początek Były doradca Jimmy'ego Cartera obawia się, że jeśli Rosja przejmie półwysep, w przyszłości zechce zająć cały wschód Ukrainy.
Premier Rosji o Janukowyczu: Jeśli zawinił, osądźcie go Wszystko poza tym to bezprawie - dodał na Facebooku rosyjski premier.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)