Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Janusz Palikot zapalił "skręta". Z marihuaną?

0
Podziel się

Zrobił to podczas wystąpienia na Marszu Wolnej Konopi, który sprowadził przed Sejm kilka tysięcy zwolenników zalegalizowania marihuany.

Janusz Palikot zapalił "skręta". Z marihuaną?
(PAP/Grzegorz Jakubowski)
bEiUZYwl

Janusz Palikot publicznie zapalił skręta. Zrobił to podczas wystąpienia na Marszu Wolnej Konopi, który sprowadził przed Sejm kilka tysięcy zwolenników zalegalizowania marihuany.

Janusz Palikot powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że nie wie jaki był skład tego skręta, ale podejrzewa, że była to marihuana.

- _ To już muszą ocenić zebrani. Moim zdaniem tak, ale nie jestem specjalistą wielkim _ - odpowiadał Janusz Palikot pytany, czy w papierosie była marihuana.

bEiUZYwn

POSŁUCHAJ JANUSZA PALIKOTA:

(źródło: IAR)

Na marszu bez problemu można było spotkać osoby posiadające i palące marihuanę: Marsz zabezpieczało kilkudziesięciu policjantów. Nie interweniowali jak skręta palił Janusz Palikot.

Aspirant Tomasz Oleszczuk z Komendy Stołecznej Policji mówił, że na razie nie ma informacji o tym zdarzeniu, jednak jeśli policja dowie się czegoś więcej na ten temat, będzie chciała sprawę wyjaśnić. Podstawą może stać się na przykład nagranie - dodał aspirant. Zapytany o to, jak to się stało, że policja nie zareagowała na zapalenie marihuany, odpowiedział, że funkcjonariusze nie mogą być wszędzie.

bEiUZYwt

W Polsce marihuana jest nielegalna, za posiadanie nawet niewielkiej ilości grozi kara do trzech lat więzienia. Według danych policji rocznie z tego powodu do więzienia trafia ok. 500 osób.

Czytaj więcej o legalizacji narkotyków w Polsce w Money.pl
Złapali go za 3 kg trawki. Palikot idzie go bronić Lider Ruchu Palikota zapowiedział, że pojutrze jego ugrupowanie pójdzie w marszu w obronie lidera Wolnych Konopi, aresztowanego za posiadanie 3 kg marihuany.
Legalizacja trawki. "Prawo jest patologiczne" - _ Prawo jest patologiczne, bo za posiadanie niewielkiej ilości marihuany, można trafić do więzienia, a dilerzy są bezkarni _ - uważa poseł Ruchu Palikota.
Wypalą jointa w Sejmie? Marszałek apeluje 20 stycznia klub Ruchu Palikota ma złożyć projekt depenalizujący posiadanie małej ilości marihuany.
bEiUZYwO
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)