Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Janusz Palikot proponuje współpracę programową Unii Pracy

0
Podziel się

Oba ugrupowania mają opracować wspólne stanowiska programowe m.in. w sprawie polityki prorodzinnej i walki z bezrobociem.

Janusz Palikot proponuje współpracę programową Unii Pracy
(PAP/Jacek Turczyk)
bEhxTNsl

Janusz Palikot proponuje współpracę programową Unii Pracy. Oba ugrupowania mają opracować wspólne stanowiska programowe m.in. w sprawie polityki prorodzinnej i walki z bezrobociem. Dziś Palikot był gościem Rady Krajowej UP w Łężeczkach (wielkopolskie).

Wspólne komisje mają opracować stanowisko programowe w sprawie: polityki prorodzinnej, walki z bezrobociem, polityki mieszkaniowej, ochrony zdrowia, bezpieczeństwa ruchu drogowego. W pracach, oprócz RP i UP, wezmą też udział przedstawiciele SDPL, Racji Polskiej Lewicy i Unii Lewicy.

_ - Powstaje dosyć silny blok partii lewicowych, który wystawi wspólną listę w wyborach do PE, a później w wyborach samorządowych. Mam nadzieję, że przyszłotygodniowe spotkanie z prezydentem Kwaśniewskim umocni to nasze działanie _ - powiedział podczas briefingu prasowego Janusz Palikot.

bEhxTNsn

Według Palikota, zaplanowane na 22 lutego spotkanie Palikota, Siwca i Kwaśniewskiego nie jest zagrożone.

_ - Jeżeli Aleksander Kwaśniewski miałby się wycofać z tej idei (budowania wspólnej lewicy) ze względu na sprawę Wandy Nowickiej, to porozumienie byłoby bez sensu, bo takich spraw będzie więcej () cały establishment chce Ruchowi Palikota dokuczyć. Jeżeli Kwaśniewski miałby tej presji nie wytrzymać, to realizowanie tej idei jest bez sensu i będziemy go realizowali sami, ale mam nadzieję, że Kwaśniewski wytrzyma i za tydzień się dowiemy, jak to faktycznie jest _ - powiedział Janusz Palikot.

Według przewodniczącego UP Waldemara Witkowskiego, praca w zespołach pozwoli poznać się wzajemnie obu partiom.

_ - My zawsze byliśmy za tym, aby jednoczyć środowiska lewicowe, będziemy starali się dążyć do tego, aby powstawały wspólne programy i wspólne listy wyborcze. Te zespoły programowe, to będą dobre miejsca, aby się dobrze poznać. Nasze programy są zbieżne, i aby nie popełniać błędów myślę, że RP skorzysta z naszych sugestii i uwag _ - powiedział Witkowski.

bEhxTNst

Podsumowanie działań komisji międzypartyjnych ma nastąpić w kwietniu.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/197/t131269.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/usuniecie;nowickiej;z;ruchu;palikota;nie;sadze;by;przystapila;do;sld,240,0,1250544.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Miller: Palikot próbuje ratować twarz _ My na nikogo nie polujemy, nie zarzucamy żadnych sieci, nie kusimy żadnymi obietnicami _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/92/t260956.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/nowicka;zostaje;w;klubie;ruchu;palikota;wanda;postapila;zle,68,0,1247812.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Chce wyrzucić Nowicką z klubu, ale... Lider partii poinformował, że po burzliwej dyskusji z Nowicką sam zaproponował, że dziś nie będzie decyzji o usunięciu jej z klubu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/54/t95798.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/aleksander;kwasniewski;uczy;politykow,226,0,1247458.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Aleksander Kwaśniewski uczy polityków Podczas spotkania pojawiły się kontrowersyjne wątki, np. dyskusja, czy należy dążyć do pojednania w stosunkach polsko-rosyjskich.
bEhxTNsO
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)