Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
janusz korwin-mikke
17.09.2014 14:55

Janusz Korwin-Mikke ukarany za rasistowski język

Polityk nie tylko obraził czarnoskórych, ale odmówił jakichkolwiek przeprosin za swoje słowa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Piotr Tracz/REPORTER)

Lider Nowej Prawicy został ukarany za użycie rasistowskiego języka podczas lipcowej sesji Parlamentu Europejskiego. Pozbawiono go 10 diet o równowartości trzech tysięcy euro.

O ukaraniu Janusza Korwina Mikke zdecydowało Prezydium Parlamentu Europejskiego na wniosek przewodniczącego Martina Schulza. Kara dotyczy wypowiedzi podczas lipcowej debaty poświęconej bezrobociu młodzieży w Europie.

Apelując o zniesienie płacy minimalnej poseł Korwin-Mikke powiedział, że _ mamy 20 milionów bezrobotnych Europejczyków, którzy są czarnuchami Europy. Tak, 20 milionów młodych ludzi jest traktowanych jak czarnuchy _. Poseł tłumaczył, iż został źle zrozumiany, bowiem użył słowa _ murzyn _. Odmówił przeproszenia za niefortunne sformułowania.

Przewodniczący Parlamentu występując o nałożenie kary powiedział, że uważnie przeczytał wystąpienie europosła. Użyty język uważa za obraźliwy, rasistowski i sprzeczny z wartościami, na których opiera się praca Parlamentu Europejskiego.

Podkreślił, że Korwin-Mikke niszczy godność i reputację Parlamentu Europejskiego, gdzie wzajemny szacunek i sprzeciw wobec każdej formy dyskryminacji są zasadami postępowania i języka, używanego przez członków Parlamentu.

Czytaj więcej w Money.pl
Szef PE zapowiada karę dla Korwin-Mikkego Pan Korwin-Mikke niszczy godność i reputację Parlamentu Europejskiego, gdzie wzajemny szacunek i sprzeciw wobec każdej formy dyskryminacji są wiodącymi zasadami postępowania i języka, używanego przez członków PE
Boni: Złożę wniosek do prokuratury, jeśli... Zaznaczył, że nie chodzi mu o kwestie personalne, ale pokazanie, iż pewnych granic w polityce się nie przekracza.
Korwin-Mikke dla Money.pl: Afera taśmowa to zasługa Kaczyńskiego -Jeżeli wygra PiS, to będziemy mieli to samo, co teraz. Jeden podatek pójdzie w górę o jeden procent, a drugi trochę w dół - przekonuje Mikke.
Tagi: janusz korwin-mikke, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz