Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Janusz Korwin-Mikke spoliczkował Boniego. Sprawa trafi do prokuratury

0
Podziel się:

To było symboliczne uderzenie, żeby odebrać mu honor - tłumaczy lider KNP.

Janusz Korwin-Mikke spoliczkował Boniego. Sprawa trafi do prokuratury
(Iwanczuk/Reporter)
bEKfoeXV

Podczas spotkania Europosłów w Ministerstwie Spraw Zagranicznych miało dojść do ataku na Michała Boniego, o czym donosi on sam na Twitterze: Powiedziałem dzień dobry posłowi Korwin Mikkemu, uderzył mnie w twarz. Michał Boni publicznie mnie obraził - tak spoliczkowanie europosła PO tłumaczy Janusz Korwin-Mikke. Ministerstwo Spraw Zagranicznych kieruje zawiadomienie do prokuratury w tej sprawie - poinformował rzecznik MSZ Marcin Wojciechowski.

Aktualizacja 15:27

Spotk.posłów do PE w MSZ:powiedziałem _ dzień dobry _ posłowi Korwin Mikkemu,uderzył mnie w twarz. To nie jest normalne!!

bEKfoeXX

— Michał Boni (@MichalBoni) lipiec 11, 2014

Prezes Kongresu Nowej Prawicy powiedział IAR, że chodziło o sprawę uchwały lustracyjnej z 1992 roku. - _ Byłem autorem tak zwanej uchwały lustracyjnej, która ujawniła agentów UB i SB, przynajmniej niektórych. Między innymi tam jest pan Boni, który w publicznej telewizji wyzwał mnie od ostatnich, obrażał, po czym przyznał się, że był agentem, ale nigdy nie raczył mnie przeprosić. Skoro nie uzyskałem innej satysfakcji, to dałem mu w pysk, zgodnie z tym, co zapowiedziałem _ - tłumaczył swoje zachowanie polityk.

tylko w money.pl [ ( http://static1.money.pl/i/h/64/m313664.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/korwin-mikke;dla;money;pl;afera;tasmowa;i;to;co;sie;dzieje;na;szczytach;wladzy;to;zasluga;kaczynskiego,63,0,1579327.html) Korwin-Mikke dla Money.pl: Afera taśmowa to zasługa Kaczyńskiego
- _ To było symboliczne uderzenie, żeby odebrać mu honor. I on w tym momencie powinien wysłać sekundantów, to jest normalne _ - dodał.

Do sprawy odniósł się również na swoim oficjalnym profilu społecznościowym.

bEKfoeYd

-_ Zgodnie z zapowiedzią spoliczkowałem właśnie p. Michała Boniego. Zrobiłem to w miejscu dyskretnym, w saloniku MSZ, w obecności kilkunastu osób na poziomie - by oszczędzić p. Boniemu wstydu publicznego _ - napisał Korwin-Mikke.

Rzecznik MSZ Marcin Wojciechowski podkreślił, że na początku tego spotkania _ doszło do niedopuszczalnego incydentu naruszenia nietykalności cielesnej posła Michała Boniego przez posła Janusza Korwina-Mikke _.

Jak dodał, MSZ kieruje zawiadomienie do prokuratury w tej sprawie. _ Wyrażamy głębokie ubolewanie z powodu zaistniałego incydentu _ - czytamy w komunikacie.

bEKfoeYe

Wojciechowski podał, że spotkanie z polskimi posłami do Parlamentu Europejskiego odbyło się na zaproszenie ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego. _ Celem spotkania było wypracowanie zasad jak najlepszej współpracy ze wszystkimi posłami, niezależnie od przynależności partyjnej, aby wspólnie zabiegać o polskie interesy w Unii Europejskiej _ - dodał.

Czytaj więcej w Money.pl
Oni będą budować "trwałą, mocną Europę" W głosowaniu 25 maja wybranych zostało 51 polskich eurodeputowanych. Dziś odebrali zaświadczenia.
Korwin-Mikke nie musi prostować słów o... Sąd uznał, że wypowiedź polityka nie była materiałem wyborczym oraz, że nie miała cech agitacji wyborczej.
Łatwiej będzie zbierać pieniądze na ulicy Zbieranie datków przez sms-y lub przelewy na konto, nie będzie wymagało zgłoszenia. Są też inne, ważne zmiany.
bEKfoeYy
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)