Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Janusz Korwin-Mikke odpowie za słowa o gwałcie?

0
Podziel się:

Prokuratura wszczęła śledztwo w tej sprawie.

Janusz Korwin-Mikke odpowie za słowa o gwałcie?
(Nowa Prawica JKM)

Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo w sprawie domniemanego podżegania do gwałtu oraz pochwalania pedofilii przez prezesa Kongresu Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego.

Jak powiedział prokurator Przemysław Nowak, rzecznik prokuratury, śledztwo wszczęto po zawiadomieniu członka zarządu Twojego Ruchu.

Pytany o wybór Korwin-Mikkego do Parlamentu Europejskiego, który gwarantuje mu immunitet od chwili zaprzysiężenia, Nowak odpowiedział, że immunitet jest przeszkodą prawną w postawieniu zarzutów, a nie we wszczęciu śledztwa.

W zawiadomieniu jest mowa o podejrzeniu popełnienia przez Korwin-Mikkego dwóch przestępstw. Pierwszym miałoby być podżeganie do popełnienia przestępstwa zgwałcenia oraz publicznego nawoływania do popełniania występku. Chodzi o wypowiedź Korwin-Mikkego w mediach: _ Gdyby Pan się znał na kobietach, to by Pan wiedział, że zawsze się troszeczkę gwałci _, _ Kobiety zawsze udają, że pewien opór stawiają _.

Drugim przestępstwem miałoby być podżegania do przestępstwa pedofilii oraz publicznego pochwalania tego. Chodziło o stwierdzenie w jednym z mediów, że _ zachowanie o charakterze pedofilskim ma pozytywny wydźwięk i jest dużo bardziej zasadne niż edukacja seksualna młodzieży _.

Czytaj więcej w Money.pl
Co Korwin-Mikke i jemu podobni zrobią Europie? Populiści rozmyją się w Europarlamencie i mimo dużego wyborczego sukcesu nie odegrają znaczącej roli - uważają eksperci.
Ofiary pedofilów pod większą ochroną Nowelizacja stanowi, że przedawnienie karalności przestępstw przeciw wolności seksualnej i obyczajności - jeśli pokrzywdzonym jest małoletni - nie może nastąpić przed ukończeniem przez niego 30. roku życia
Posłanki kontra Janusz Korwin-Mikke. Apel Jedna z posłanek ubolewała nad niskim poziomem kampanii wyborczej do PE, którą zdominowały _ nieodpowiedzialne wypowiedzi polityków marginesu _.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)