Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Janusz Korwin-Mikke nie odpowie za kontrowersyjne wypowiedzi

0
Podziel się:

Prokuratura nie doszukała się znamion przestępstwa w kontrowersyjnych wypowiedziach europosła.

Janusz Korwin-Mikke nie odpowie za kontrowersyjne wypowiedzi
(Krzysztof JASTRZEBSKI/East News)

Z braku znamion przestępstwa Prokuratura Okręgowa w Warszawie umorzyła śledztwo ws. rzekomego publicznego podżegania do gwałtu i pedofilii oraz jej pochwalania przez prezesa Kongresu Nowej Prawicy.

Śledztwo dotyczyło dwóch wypowiedzi medialnych europosła. W lutowym artykule w jednej z gazet, krytykując edukację seksualną w szkołach, napisał m.in, że wolałby, by jego córka trafiła w łapy pedofila, _ który po pupie poklepie, biuścik pomaca, może popieści i pocałuje - niż poszła na taką lekcję _. Dodał, że od prokuratury zażądał dochodzenia w sprawie _ bezczelnego, oficjalnego uprawiania pedofilii w szkołach _.

Z kolei w maju w jednej z telewizji powiedział: - _ Gdyby pan się znał na kobietach, to by pan wiedział, że zawsze się troszeczkę gwałci. Kobiety zawsze udają, że pewien opór stawiają i to jest normalne. Trzeba wiedzieć, kiedy można, a kiedy nie _.

Twój Ruch zawiadomił prokuraturę o możliwości przestępstw publicznego podżegania do zgwałcenia i do pedofilii oraz jej pochwalania.

Jak powiedział rzecznik prokuratury Przemysław Nowak, przesłuchany jako świadek Korwin-Mikke zeznał, że nie miał zamiaru publicznie podżegać ani do zgwałcenia, ani do przestępstw pedofilskich. Mówił też, że wydźwięk jego artykułu był antypedofilski. Odnosząc się zaś do słów o kobietach, zeznał, że była to tylko jego opinia _ na temat relacji damsko-męskich _ - podał Nowak.

Dlatego prokuratura nie doszukała się znamion przestępstwa w tych stwierdzeniach. Postanowienie o umorzeniu z 8 lipca jest prawomocne.

_ - Wypowiedzi Korwin-Mikkego o kobietach to przestępstwo _ - oceniał w maju premier Donald Tusk. Jak podkreślał, nie wolno bezkarnie naruszać godności ze względu na płeć.

Czytaj więcej w Money.pl
Jest śledztwo w sprawie prof. Chazana Podstawą prawną śledztwa jest art. 160 par. 2 Kodeksu karnego, który przewiduje karę od 3 miesięcy do 5 lat więzienia dla osoby.
Szef PE zapowiada karę dla Korwin-Mikkego Pan Korwin-Mikke niszczy godność i reputację Parlamentu Europejskiego, gdzie wzajemny szacunek i sprzeciw wobec każdej formy dyskryminacji są wiodącymi zasadami postępowania i języka, używanego przez członków PE
Korwin-Mikke odpowie za słowa o gwałcie? Prokuratura wszczęła śledztwo w tej sprawie.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)