Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Janukowycz chce referendum w każdym regionie Ukrainy

0
Podziel się:

Oznajmił, że samozwańcy nie mają mandatu zaufania od narodu ukraińskiego, nie mają prawa pozbawiać żadnego obywatela Ukrainy prawa głosu przez dokonywanie antykonstytucyjnych zmian w ustawodawstwie, w tym dotyczącym wyborów prezydenckich.

Janukowycz chce referendum w każdym regionie Ukrainy
(kmu.gov.ua)

Odsunięty od władzy prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz dzisiaj wezwał do przeprowadzenia w każdym regionie tego kraju referendum, mającego określić ich status. Uczynił to w orędziu do ukraińskiego narodu, przekazanym za pośrednictwem agencji ITAR-TASS.

_ Jako prezydent, który jest z wami myślami i sercem, apeluję do każdego zdrowo myślącego obywatela Ukrainy: nie dajcie się wykorzystywać samozwańcom! Żądajcie przeprowadzenia referendum w sprawie określenia statusu każdego regionu w składzie Ukrainy _ - oświadczył Janukowycz, który po ucieczce z Kijowa znalazł schronienie w Rosji.

_ Wszystko, co w ostatnich miesiącach się działo i co dzieje się nadal na Ukrainie _ określił on jako _ zbrojny zamach stanu, dokonany przez opozycję z użyciem broni należącej do ugrupowań terrorystycznych przy pełnym poparciu niektórych państw zachodnich _.

Janukowycz oznajmił, że _ samozwańcy nie mają mandatu zaufania od narodu ukraińskiego, nie mają prawa pozbawiać żadnego obywatela Ukrainy prawa głosu przez dokonywanie antykonstytucyjnych zmian w ustawodawstwie, w tym dotyczącym wyborów prezydenckich _.

Odsunięty prezydent oświadczył, że _ ustawy te uchwalano pod presją majdanu; wobec wielu deputowanych i ich rodzin stosowano przemoc, nie mówiąc o stałych pogróżkach _.

Zdaniem Janukowycza _ przyjęte poprawki wykluczają możliwość uczciwych wyborów, bez względu na to, kiedy się odbędą _. Powtórzył on, że _ obecne władze nie mają legitymacji, a ich decyzje są bezprawne _.

Janukowycz podkreślił, że _ anarchia, która ma miejsce na ulicach Ukrainy, nie ma nic wspólnego z demokracją _. W jego ocenie _ protest rozwijający się na południowym wschodzie Ukrainy jest naturalną reakcją gęsto zaludnionego regionu na zbrojny zamach stanu _.

Czytaj więcej w Money.pl
Korupcja może zniweczyć pomoc dla Ukrainy Ukrainę czeka ciężka droga, a pomoc z Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) będzie skuteczna tylko wtedy, jeśli będą jej towarzyszyły wysiłki na rzecz reform.
Nacjonaliści pod parlamentem w Kijowie Działaczom Prawego Sektora udało się zmusić deputowanych, aby rozpatrzyli dziś dymisję ministra spraw wewnętrznych Arsena Awakowa.
Julia Tymoszenko pokazuje swój dom Mieści się on nad Dnieprem, pod Kijowem, w elitarnej miejscowości Koncza Zaspa.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)